Обговорено і схвалено на Затверджую.
засіданні педагогічної ради Директор школи _______ І.В.Горобець
(протокол №5 від 20.01.2021 р.)
Перспективне
прогнозування розвитку матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення
та освітнього процесу
Великорусавської загальноосвітньої школи І-ІІІ
ступенів Томашпільської селищної ради Вінницької області на 2020 – 2025 роки
З М І С Т
1. Паспорт школи.
2.Вступ.
3.Основні напрямки розвитку школи.
4.Добір, розташування, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
5.Реалізація науково-методичної проблеми школи.
6.Розвиток навчально-матеріальної бази, поліпшення умов праці й відпочинку вчителів та учнів.
І.Паспорт
Закони України
- «Про освіту»;
- «Про дошкільну освіту»;
- «Про загальну середню освіту»;
- «Про позашкільну освіту»;
- «Про наукову і науково-технічну діяльність»;
- «Про Національну програму інформатизації»;
- «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»;
- «Про молодіжні та дитячі громадські організації»;
- «Про охорону дитинства»;
- «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
- «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах»;
- «Про захист персональних даних»;
- «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті»;
- «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»
Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України
- Постановa Кабінету Мiністрів України від 14.03.2018 № 168 "Деякі питання Державної служби якості освіти України''
- Розпорядження КМУ від 14.12.2016 № 988-р "Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року"
- Концепція "Нова українська школа"
Листи та накази Міністерства освіти і науки України
- Наказ Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року № 676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти»
- Лист Міністерства освіти і науки України від 03 жовтня 2018 року № 1/9-596 «Лист-роз'яснення щодо застосування окремих положень Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти»
- Лист МОН "Щодо неприпустимості використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для заходів, не пов’язаних з навчально-виховним процесом"
- Лист МОН № 1/9-302 "Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти"
- Лист МОН №1/9-557 від 28.10.2014 р. Методичні рекомендації щодо взаємодії педагогічних працівників у навчальних закладах та взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей
- від 12 березня 2003 р. N 305 «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад»;
- від 5 жовтня 2009 р. N 1124 «Про затвердження Положення про центр розвитку дитини»;
- від 01.10.2010 № 912 «Про затвердження Концепції розвитку інклюзивної освіти»;
- від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах»;
- від 30 червня 2011 року № 714 «Про затвердження Примірного положення про консультативний центр для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей,які виховуються в умовах сім’ї»;
- від 26 квітня 2011 року № 398 «Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу»;
- від 5 жовтня 2009 р. N 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу»;
ІІ. Вступ
Потужну державу і конкурентну економіку забезпечить згуртована спільнота творчих людей, відповідальних громадян, активних і підприємливих. Саме таких повинна готувати середня школа України.
Підготовка перспективного плану розвитку Великорусавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 2021-2025 рр. зумовлена якісним оновленням змісту освіти, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо якісної та доступної освіти, орієнтацією на потреби учні в освітньому процесі, дитиноцентризм, створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання. Метою повної загальної середньої освіти, згідно з концепцією НУШ, є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадської активності.
Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування 10 ключових компетентностей нової української школи:
- спілкування державною ( і рідною у разі відмінності) мовами;
- спілкування іноземними мовами;
- математична компетентність;
- основні компетентності у природничих науках і технологіях;
- інформаціно-цифрова компетентність;
- уміння вчитися впродовж життя;
- ініціативність і підприємливість;
- соціальна та громадянська компетентності;
- обізнаність та самовираження у сфері культури;
- екологічна грамотність і здорове життя.
Ключові компетентності й наскрізні вміння створюють «канву», яка є
основою для успішної самореалізації учні – як особистості, громадянина і фахівця, конкуренто здатного у 21-му столітті.
Навчальними програмами обов’язково передбачається внесок кожного
навчального предмета у формуванні зазначених компетентностей. Одночасно обов’язковою умовою використання сучасних педагогічних технологій, методичних заходів є збереження фізичного та психічного здоров’я учнів.
Перспективний план визначає основні шляхи розвитку школи. Він скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування різними мовами, у тому числі й комп’ютерного програмування, включаючи спілкування через Інтернет.
План розвитку школи спрямований у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість навчально-виховного процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання, системи контролю й оцінювання, управлінських рішень, взаємовідповідальності всіх учасників навчально-виховного процесу.
Перспективний план розвитку навчального закладу є комплексом науково-методичних, матеріально-технічних та управлінських проектів із визначенням шляхів їх реалізації. У ньому максимально враховані потреби педагогічного, учнівського та батьківського колективів школи.
У розділах, з яких складається план, сплановані наступні завдання:
-
- Поліпшення розвитку матеріально-технічної бази школи;
- Забезпечення розвитку кадрового потенціалу, плану проходження курсової перепідготовки та атестації педагогічних працівників;
- Забезпечення реалізації основних напрямків методичної, виховної роботи школи;
- Забезпечення внутрішньошкільного контролю за викладанням предметів.
Основними результатами перспективного плану розвитку школи будуть удосконалення й модернізація сучасного освітнього середовища закладу, системні позитивні зміни, підвищення рівня та якості освіти. План дає можливість виробити стратегічні та пріоритетні напрями діяльності школи на найближчі 5 років.
ІІ. Основні напрямки розвитку школи
Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що
підтверджено сучасними державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі.
Новий Державний стандарт початкової освіти, базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до навчальних досягнень учнів, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (учень знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює, тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями, до яких, згідно з міжнародними домовленостями, віднесено: уміння вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземними мовами; математична і базова компетентності
в галузі природознавства і техніки; інформаційно-комунікаційна; соціальна і громадянська; загальнокультурна; підприємницька; здоров’язберігаюча. Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичній ситуації, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.
Основна мета діяльності навчального закладу – це безперервний процес підвищення ефективності навчально-виховного процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу.
Освітній процес навчального закладу спрямований на формування у випускника школи якостей, необхідних для життєвого та професійного визначення:
орієнтації у сучасних реаліях і підготовленості до життя у ХХІ столітті;
здатність до самовизначення, саморозвитку, самоосвіти;
вільне володіння двома іноземними мовами;
наявність життєвого досвіду спілкування, роботи в колективі, під
керівництвом, самостійно, з літературою;
високий рівень освіченості, культури, здатність до творчої праці,
професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій,
упровадження у своїй діяльності ІКТ;
вільне володіння комп’ютером, високий рівень культури користування
ІКТ;
готовність до вибору професії відповідно до своїх здібностей та
можливостей, потреб ринку праці;
сформовані трудова та моральна життєва мотивації, активна
громадянська і професійна позиції.
Досконале володіння ІКТ та розвинуті комунікативні здібності
зумовлюють досягнення життєвого успіху, позитивного соціального іміджу особистості у сучасному суспільстві. Тому розвиток та практичне застосування саме комунікативних та інформаційно-комунікаційних компетенцій учнів в умовах особистісно- зорієнтованого і діяльнісного підходів є ключовими положеннями перспективного плану навчального закладу.
Варто зазначити, що у сучасних умовах міжособистісна комунікація є не лише умовою соціального буття людини, але і найважливішою складовою професійної діяльності фахівця. У цих умовах кваліфікованість та успішність виконання професійних завдань залежить від якості взаємодії з людьми в конкретних соціокультурних та професійних ситуаціях.
Комунікативна компетентність – здатність особистості застосовувати у
конкретному виді спілкування знання мови, способи взаємодії з людьми, які оточують її та перебувають на відстані, навички роботи у групі, володіння різними соціальними ролями. Складовими комунікативної компетентності є комунікативні здібності, комунікативні вміння, комунікативні знання.
Комунікативно-особистісний потенціал є інтегруючим компонентом
соціального інтелекту як складового потенціалу особистості, що визначається її можливостями у сфері міжособистісної взаємодії, які реалізуються за наявності у людини комунікативних здібностей, умінь та навичок. Під соціальним інтелектом мають на увазі здатність людини розуміти не лише саму себе, а й інших людей, їхні взаємовідносини і прогнозувати міжособистісні події.
Комунікативна культура розглядається як сукупність знань, умінь, навичок забезпечення взаємодії людей у конкретній соціокультурній ситуації, сформованість певних здібностей. Комунікативна компетентність є рівнем комунікативної культури, що забезпечує результативність поведінки в певних умовах. А тому одним із пріоритетних завдань сучасної школи є розвиток саме комунікативних компетентностей учнів, у тому числі:
толерантність;
висока комунікативність;
творча активність;
рефлективність;
емпативність;
сенситивність.
Сучасний світ – світ інформаційних технологій, доступ до скарбниць науки нам дарують засоби масових комунікацій: доступ до бібліотечних матеріалів; користування різноманітними навчальними програмами; відвідування величезної кількості закладів, які мають власні аканти в Інтернеті; участь у семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах; дистанційне навчання; створення власних презентацій; віртуальні екскурсії музеями і виставочними залами; можливість інтерактивного спілкування з жителями будь-якого куточка планети; ефективна обробка та збереження інформації та інше. Можливості ІКТ безмежні, тому однією із п ершочергових задач школи є підготовка учнів до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, сформувати у них навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.
Разом з тим успішній діяльності сучасного навчального закладу сприяє
інформатизація самого навчально-виховного процесу та управління закладом.
В основу плану покладено системний підхід, спрямований на розв’язання проблеми створення, розвитку та використання інформаційних та комунікаційних технологій у навчальному закладі.
Інформатизація управлінської діяльності спрямована на автоматизацію
роботи, створення єдиного інформаційного освітнього простору закладу,
оперативне одержання необхідної інформації, ефективне використання
комп’ютерної та телекомунікаційної техніки, що має на меті досягнення
ефективного управління якістю педагогічного процесу.
2.1. Мережа класів
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
|
кількість |
кількість |
кількість |
кількість |
кількість |
|
клас |
учнів |
учнів |
учнів |
учнів |
учнів |
1 |
7 |
8 |
6 |
5 |
5 |
2 |
9 |
7 |
7 |
6 |
5 |
3 |
13 |
9 |
7 |
7 |
7 |
4 |
10 |
13 |
9 |
7 |
7 |
5 |
17 |
10 |
13 |
9 |
7 |
6 |
7 |
17 |
10 |
13 |
9 |
7 |
13 |
7 |
17 |
10 |
13 |
8 |
9 |
13 |
7 |
17 |
10 |
9 |
13 |
9 |
13 |
7 |
17 |
10 |
8 |
10 |
7 |
10 |
7 |
11 |
6 |
8 |
10 |
7 |
10 |
Всього |
112 |
111 |
106 |
98 |
95 |
ІІІ. Атестація та підвищення кваліфікації
педагогічних працівників
3.1. Графік атестації педагогічних працівників
№ |
ПІП педагогічного працівника |
Посада |
Дата |
2020- |
2021- |
2022- |
2023- |
2024- 2025 |
А |
А |
А |
А |
А |
||||
1 |
Горобець І.В. |
Директор школи українська мова і літ-ра |
2017 р. |
+ |
||||
2 |
Любар О.І. |
Заступник директора, |
2020 р. |
+ |
||||
3 |
Коваль Л.П. |
Заступник директора, |
2018 р. |
+ |
||||
4 |
Мацьків О.Г. |
Вчитель української |
2020 р. |
|
+ |
|||
5 |
Кушнір С.Д. |
Вчитель англійської мови |
2019 р. |
+ |
|
|||
6 |
Родін П.Г. |
Вчитель історії, Захисту України |
2017 р. |
+ |
||||
7 |
Любар С.А. |
Вчитель математики |
2015 р. |
+ |
||||
8 |
Мацьківа Н.І. |
Вчитель фізики, інформатики |
2020 р. |
+ |
||||
9 |
Томко Ю.М. |
Вчитель географії і біології |
2015 р. |
+ |
|
|||
10 |
Киба Т.С. |
Вчитель біології, хімії |
+ |
|||||
11 |
Швець В.С. |
Вчитель трудового навч. |
2015 р. |
+ |
|
|||
11 |
Свирид О.Г. |
Вчитель фізкультури |
2015 р. |
+ |
|
|||
13 |
Хом’як Т.Г. |
Вчитель початкових класів |
2018 р. |
+ |
|
|||
14 |
Галковська О.І. |
Вчитель початкових класів |
2020 р. |
+ |
||||
15 |
Швець Л.А. |
Вчитель початкових класів |
2015 р. |
+ |
||||
16 |
Настечина О.П. |
Вчитель початкових класів |
2019 р. |
|
+ |
|||
17 |
Сірук А.С. |
Педагог-організатор |
Не атестувалася |
+ |
||||
18 |
Луцишина Н.А. |
Практичний психолог |
Не атестувалася |
+ |
||||
19 |
Горобець В.М. |
Вихователь ГПД |
2019 р. |
+ |
||||
20 |
Свирид М.М. |
Бібліотекар |
2018 р. |
|
+ |
3.2. Графік підвищення кваліфікації педагогічних
працівників
№ |
ПІП педагогічного працівника |
Посада |
2020- |
2021- |
2022- |
2023- |
2024- 2025 |
К |
К |
К |
К |
К |
|||
1 |
Горобець І.В. |
Директор школи Українська мова і літ-ра |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
2 |
Любар О.І. |
Заступник директора, |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
3 |
Коваль Л.П. |
Заступник директора, |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
4 |
Мацьків О.Г. |
Вчитель української |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
5 |
Кушнір С.Д. |
Вчитель хімії |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
6 |
Родін П.Г. |
Вчитель історії та ЗУ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
7 |
Любар С.А. |
Вчитель математики |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
8 |
Мацьківа Н.І. |
Вчитель фізики та інформатики |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
9 |
Томко Ю.М. |
Вчитель географії і біології |
+ |
+ |
+
|
+ |
+ |
10 |
Киба Т.С. |
Вчитель біології та хімії |
+ |
+ |
+ |
||
11 |
Швець В.С. |
Вчитель трудового навч. |
+ |
+ |
+
|
+ |
+ |
12 |
Свирид О.Г. |
Вчитель фізкультури |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
13 |
Хом’як Т.Г. |
Вчитель початкових класів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
14 |
Галковська О.І. |
Вчитель початкових класів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
15 |
Швець Л.А. |
Вчитель початкових класів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
16 |
Настечина О.П. |
Вчитель початкових класів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
17 |
Горобець В.М. |
Вихователь ГПД |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
18 |
Сірук А.С. |
Педагог-організатор |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
19 |
Луцишена Н.А. |
Практичний психолог |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
17 |
Свирид М.М. |
Бібліотекар |
+ |
ІV. Реалізація науково-методичної проблеми школи.
Мета: Удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, підвищення науково-теоретичного й загально культурного рівня, психолого-педагогічної підготовки та професійної майстерності, розвиток їх творчої ініціативи, формування в них готовності до самовдосконалення, самоосвіти, саморозвитку.
Головне завдання методичної роботи: створення умов для постійного творчого та фахового зростання кожного педагога, забезпечення професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження їхнього високого соціального статусу в суспільстві.
Пріоритети: оновлення ролі вчителя як висококваліфікованого фахівця, який володіє значним арсеналом інноваційних технологій організації освітнього процесу.
Загальні напрями в організації методичної роботи
1. Підвищення педагогічної майстерності вчителів через оптимальну структуру науково-методичної роботи, удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, розвитку їх творчої ініціативи.
2. Упровадження в освітній процес досягнень перспективного педагогічного досвіду, інноваційних проектів, новітніх технологій та забезпечення їх практичної реалізації.
3. Забезпечення реалізації принципів гуманізації, демократизації та спрямованість освітнього процесу на розвитокособистості учня. Встановлення пріоритету уроку як засобу соціалізації учнів.
4. Створення методичного супроводу роботи молодих вчителів щодо успішної адаптації до роботи в школі та підвищення рівня професійної компетентності.
5. Активізація видавничої діяльності вчителів та участь в інноваційній та дослідно-експериментальній роботі.
6. Підвищення ІКТ-компетентності педагогів із метою ефективної інформатизації освітнього процесу.
7. Удосконалення контрольно-оцінювальної діяльності в процесі навчання з урахуванням сучасних досягнень педагогіки.
8. Здійснення психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу.
Структура внутрішньошкільної методичної роботи
Технологічний підхід до методичної роботи, який включає в себе систему заходів, спрямованих на визначення чітких процесуальних характеристик (що, як і в якій послідовності, у якому обсязі слід робити), сприятиме вирішенню проблем якості шкільної освіти, які знаходяться в епіцентрі уваги методичної роботи:
- кадрове та науково – методичне забезпечення освітнього процесу;
- створення організаційних умов для безперервного вдосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогів;
- проведення системних методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів;
- вивчення та впровадження в практику ефективних методик та нових освітніх технологій навчання та виховання.
Основні етапи роботи над єдиною науково-методичною проблемою школи "Соціалізація особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу"
І.Діагностично-теоретичний етап (2020/2021 навчальний рік)
Мета:
- сформувати особисту потребу та психологічну готовність педагогів до підвищення професійної компетентності та роботи над єдиною науково-методичною проблемою школи;
- діагностика творчого потенціалу вчителя для створення атмосфери міжособистісної взаємодії суб’єктів освітнього процесу;
- дослідження рівня професійної майстерності; потреб та інтересів педагогічного колективу.
Основні завдання:
- психологічне, організаційне, науково-методичне й матеріально-технічне забезпечення умов переходу до реалізації нової науково-методичної проблеми;
- опанування навичок впровадження нових педагогічних технологій освітньої діяльності;
- моніторинг аналізу роботи, вивчення рівня навичок досягнень учнів, їх вихованості, розвитку.
Прогнозовані результати:
- визначення теми, її актуальності;
- обговорення форм роботи над поставленими питаннями;
- сприйняття кожним членом педагогічного колективу необхідності роботи в цьому напрямку.
Шляхи реалізації:
- дослідження реального рівня професійної майстерності, потреб та інтересів як усього колективу, так і кожного вчителя;
- вивчення рівня навчальних досягнень учнів, їхньої вихованості, розвитку;
- анкетування, діагностування вчителів з метою виявлення рівня їхньої професійної кваліфікації, наявності утруднень, готовності до роботи над науково – методичною проблемою;
- відбір ефективних методик із розвитку емоційного інтелекту учнів, комунікативних здібностей;
- використання інтерактивних технологій навчання та виховання учнів;
- ознайомлення педагогічного колективу з досягненнями психолого – педагогічної науки, новими педагогічними технологіями;
- аналіз можливостей навчального закладу (готовність педагогічних кадрів, наявність програм інноваційних курсів, факультативів, матеріально – технічної проблеми);
- вивчення обосбистості учня, його схильнотсей, зацікавлень, здібностей, вихованості, розвитку;
- виявлення творчого та професійного потенціалу педагогічних кадрів, їх здатність максимально задовольнити потреби учня;
- створення банку діагностичних методик вивчення індивідуальних особливостей учнів, їхніх пізнавальних можливостей і здібностей, запитів учнів у сфері їхніх зацікавлкень.
Виявлення науково – методичної проблеми школи, обґрунтування її актуальності:
- підготовка аналітичного матеріалу для обговорення педагогічним колективом;
- ознайомлення всіх членів колективу з пропонованими варіантами, остаточний вибір проблеми;
- створення ініціативної творчої групи з метою побудови моделі нової технології, планування системи заходів, спрямованих на вирішення поставлених завдань;
- складання плану роботи над науково – методичною проблемою, розподіл обов’язків між членами педагогічного колективу, забезпечення послідовності окреслених заходів, їхня взаємодія з іншими елементами педагогічного процесу.
Управлінська діяльність:
1. Оперативна нарада « Особливості роботи педагогічного колективу над науково – методичною проблемою в поточному навчальному році».
2. Методична нарада голів шкільних методичних об’єднань: «Мета, зміст та основні напрями науково-методичної роботи з реалізації науково - методичної проблеми».
3. Проведення «круглого столу» з метою вивчення стану розробки вибраної проблеми в науково-педагогічній літературі.
4. Проведення індивідуальних консультацій з педагогами, практичним психологом, завідуючою бібліотекою щодо визначення проблеми школи, обґрунтування її актуальності.
5. Психолого-педагогічний семінар "Відстеження рівня адаптації та дослідження фізіологоічних особливостей дітей з метою подолання шкільної тривожності в різних вікових групах в умовах розширення виховного простору на освноі зв'язків із соціальним середовищем".
6. Науково-практичні семінари:
- Функції виховання щодо управління процесом соціалізації особистості»
- «Проблеми формування соціальної компетентності особистості в контексті виконання навчальних програм та Державних освітніх стандартів.
7. Педагогічні ради:
- "Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства";
- "Вплив нових педагогічних технологій на процес соціалізації особистості";
- "Школа - територія соціалізації та захисту прав дитини".
8. Проведення педагогічного читання «Роль національно-патріотичного виховання в становленні гармонійної особистості"
9. Методична рада:
Створення гуманістичного освітнього середовища навчального закладу як чинник успішної соціалізації учнів;
Системна та цілеспрямована діяльність педагогічного колективу школи з проблем формування громадянської свідомості учнів;
Оптимізація процесу соціалізації особистості засобами інноваційного наповнення освітнього середовща шляхом забезпечення взаємодії в процесі підготовки старшокласників до життя у постійно змінних швидкоплинних умовах сьогодення.
10. Конференція "Адаптивні технології управління навчанням та соціалізація особистості педагогів та учнів"
11. Оформлення довідково-інформаційних матеріалів з визначеної теми.
ІІ. Практично-діяльнісний етап (2021/2022 навчальний рік)
Мета:
- сприяння переорієнтації педагогічної свідомості в поглядах на ключові питання проблеми, що реалізують;
- розроблення тактики та стратегії реалізації проблеми;
- вивчення науково-теоретичних засад, формування професійної компетенції вчителя, її сутності, структури, змісту;
- теоретично дослідити проблему шляхом проведення засідань педрад, семінарів, методичних об'єднань, індивідуальних консультацій, самоосвіти.
Основні завдання:
- мотивація, стимулювання, науково-методична підготовка та прогнозування процесу реалізації проблеми школи;
- створення умов для безперервного вдосконалення фахової освіти та підвищення професійної майстерності кожного вчителя;
- реалізація в практичній діяльності школи концептуальних основ та принципів розвитку системи освіти.
Прогнозовані результати:
- здійснення аналізу досягнутих раніше результатів з проблеми;
- аналіз банку педагогічних технологій, використаних і можливих для застосування в процесі реалізації проблеми;
- визначення рівня роботи з реалізації проблеми (дієва самоосвітня робота);
- спрямування роботи всіх методичних структур над єдиною науково-методичною проблемою;
- накопичення теоретичного матеріалу з теми.
Шляхи реалізації:
- спрямування всіх напрямів методичної роботи на розвиток творчого потенціалу педагогів у контексті реалізації проблемної теми;
- організація, проведення та забезпечення участі в конкурсах різних рівнів, виставках, науково-практичних конференціях для учнів та вчителів, які беруть участь у роботі над проблемою;
- створення банку інформації щодо впровадження проблемної теми в освітній процес;
- організація дієвої самостійної роботи педагогів із визначеної проблеми;
- підготовка й публікація публіцистичних і науково-методичних статей щодо роз’яснення основних завдань, ідей роботи над проблемою;
- діагностика стану й ефективності освітнього процесу в школі;
- обговорення досвіду роботи вчителів, спрямування їх роботи на вирішення ключових завдань проблеми;
- організація психолого-педагогічного семінару з проблемної теми «Дослідження психолого-педагогічного клімату в колективі»;
- проведення інструктивно-методичних нарад, лекцій для вчителів, дискусій, диспутів із визначеної проблеми;
- удосконалення, належне спрямування всіх форм методичної роботи, активізація діяльності шкільних методичних об’єднань; шкільних предметних кафедр;
- забезпечення ефективної роботи творчих груп, школи перспективного педагогічного досвіду;
- розробка творчими групами основних положень, рекомендацій, методів, заходів, технологій, найбільш ефективних у роботі школи, кожного педагога;
- узагальнення й упровадження в практику роботи вчителів перспективного педагогічного досвіду з даної проблеми;
- творчі звіти вчителів за результатами проблеми, проведення моніторингу навчальних досягнень учнів, виявлення рівня їхньої вихованості, розвитку:
- проведення підсумкових контрольних робіт, тестування, контрольних зрізів для вивчення впливу запропонованих технологій на рівень навчальних досягнень учнів;
- аналіз діагностування рівня вихованості, розвитку учнів;
- створення ініціативної групи щодо реалізації програми «Обдарована дитина»;
- удосконалення методики аналізу відвіданих уроків головами ШМО;
- залучення батьків до спілкування через ІКТ – технології (сайт школи, блоги вчителів);
- інформатизація бібліотечної діяльності.
Управлінська діяльність:
- Проведення семінару-практикуму «Соціалізація школяра: психологічна сутність, технології, індикатори»;
- Методична рада «Формування потреби учнів та вчителя у самовдосконаленні, саморозвитку через впровадження нових освітніх технологій»;
- Майстер-клас «Використання електронних освітніх ресурсів нового покоління в освітньому процесі»;
- Педагогічна рада: «Формування компетентного випускника шляхом упровадження інноваційних технологій та тренінгових методик в освітній процес»;
- Психолого-педагогічний семінар «Виявлення рівня творчої спрямованості, орієнтації особистості в сучасному інформаційному просторі».
- Круглий стіл «Технологія креативного мислення».
ІІІ. Апробаційно-впроваджувальний етап
(2022/2023, 2023/2024 навчальні роки) (набуття власного досвіду)
Мета:
- визначення ступеня аксіологічного мислення членів педагогічного колективу;
- визначення ступеня готовності вчителів до роботи над проблемою;
- вивчення досвіду роботи вчителів і виявлення труднощів з подальшою їх корекцією;
- апробація моделі формування вчителя як висококомпетентного фахівця.
Основні завдання:
- спрямування організації досвіду з реалізації проблеми в роботі педагогічного колективу;
- корекція діяльності вчителів, які мають труднощі в роботі над новою проблемою;
- апробація системи діяльності школи та вчителів у процесі реалізації науково-методичної проблеми.
Прогнозовані результати:
- розробка планів роботи методичної ради щодо відбирання матеріалу для вирішення поставленого питання;
- вироблення рекомендацій щодо використання прийомів зміцнення в дітей переконання про цінність освіти;
- подолання в роботі вчителів утруднень, що виникають у процесі реалізації науково – методичної проблеми школи;
- підвищення професійної компетентності педагогічних працівників у ході реалізації проблеми.
Шляхи реалізації:
- Створення умов для вирішення поставлених завдань:
- оформлення довідково-інформаційного методичного куточка з визначеної науково-методичної проблеми;
- удосконалення системи роботи вчителів у контексті науково – методичної проблеми;
- вивчення досвіду роботи педагогів, які працюють над аналогічними проблемами;
- проведення інструктивно-методичних нарад, лекцій, дискусій для вчителів, які реалізують окремі аспекти проблеми;
- удосконалення належного спрямування всіх форм внутрішкільної методичної роботи, активізація роботи шкільних методичних об’єднань;
- організація наставництва, консультацій для молодих учителів;
- організація дієвої самоосвітньої роботи педагогів із визначеної науково-методичної проблеми;
- аналіз напрацьованого практичного досвіду;
- система моніторингових досліджень рівня інноваційної культури вчителів-дослідників, навчальних досягнень учнів, тестування дітей і батьків;
- створення умов і забезпечення ефективної роботи шкільних професійних об’єднань, школи ефективного педагогічного досвіду;
- організація взаємовідвідування уроків, вивчення й виконання вчителями запропонованих методичних рекомендацій;
- створення банку інформації щодо впровадження проблеми в освітній процес школи;
- творчі звіти кращих учителів за результатами роботи над науково-методичною проблемою.
Управлінська діяльність:
- Реалізація моделі управлінської системи в межах науково-методичної проблеми школи;
- Виявлення нових педагогічних ідей, цікавих методичних знахідок у досвіді творчо працюючих учителів з метою поширення досвіду;
- Моніторинг професійної компетентності вчителя;
- Моніторинг результативності роботи методичних структур;
- Залучення вчителів до творчого педагогічного пошуку в процесі реалізації проблеми школи;
- Тиждень педагогічної майстерності. Калейдоскоп інноваційних педагогічних технологій;
- Атестація як засіб вивчення системи роботи вчителя й підвищення професійної компетентності педагога (творчі звіти вчителів);
- Педагогічна рада: «Особиста, соціальна та професіональна успішність суб’єктів освітнього процесу»
- Тренінгові заняття «Професійне самовдосконалення та життєве цілепокладання»
- Психолого-педагогічний семінар «Індивідуальна траєкторія розвитку обдарованої дитини»
- Круглий стіл «Засоби підвищення ефективності спілкування в системі «учитель-учень».
- Семінари-практикуми:
- «Творча співпраця педагогічного колективу, учнів та батьків у формуванні громадянської активності школярів»;
- «Культура здоров’я як чинник формування здоров’язбережувального середовища»
ІV. Узагальнюючий, підсумковий етап (2024/2025 навчальний рік)
Мета:
- досягнення оптимального рівня професійної кваліфікації педагогів;
- забезпечення високого рівня освіченості та вихованості учнів;
- здійснення моніторингу динаміки змін роботи професійної компетентності педагогів школи;
- підбиття підсумків роботи над проблемою;
- оцінка рівня самореалізації вчителів;
- оприлюднення загальних підсумків упровадження проблемного питання, підготовка матеріалів з цього питання.
Основні завдання:
- оброблення даних моніторингових досліджень, отриманих у результаті роботи над науково-методичною проблемою школи на заключному її етапі;
- зосередження зусиль методичних структур з метою створення у випускників наукової та практичної бази для успішного продовження навчання;
- узагальнення найбільш вдалого досвіду роботи вчителів, моральне та матеріальне стимулювання вчителів, які одержали високі результати в ході реалізації проблеми, висвітлення результатів досвіду в засобах масової інформації.
Прогнозовані результати:
- вироблення рекомендацій щодо особливостей реалізації науково-методичної проблеми школи;
- визначення напрямів роботи й перспектив подальшої діяльності;
- здатність продукувати власний ефективний педагогічний досвід;
- висока мотивація до неперервної освіти.
Шляхи реалізації:
- узагальнення та аналіз роботи над проблемною темою, вироблення практичних рекомендацій;
- проведення творчих звітів шкільних методичних об’єднань, творчих груп за наслідками роботи над науково-методичною проблемою;
- оформлення результатів дослідження у вигляді методичних рекомендацій;
- проведення підсумкової методичної конференції та педагогічної виставки за підсумками роботи над науково-методичною проблемою школи;
- підбиття підсумків роботи, формування нових традицій школи.
Управлінська діяльність:
1. Визначення орієнтирів подальшої науково-методичної роботи з реалізації Концепції розвитку школи.
2. Удосконалення організації структури управління в умовах реалізації проблеми школи, розробка нових форм і методів управління навчальним закладом.
3. Стимулювання, розвиток і підтримка творчої активності, інноваційної діяльності педагогічних працівників.
4. Підсумки роботи над проблемною темою на рівні практичного втілення.
5. Підсумкове засідання методичної ради «Досвід і проблеми реалізації науково-методичної теми школи».
6. Узагальнення позитивного досвіду педагогічного колективу.
Методична робота з педагогічними кадрами:
1. Проведення моніторингу результативності реалізації науково-методичної проблеми школи.
2. Упровадження інноваційних технологій в освітній простір школи.
3. Узагальнення досвіду роботи вчителів школи з питань реалізації науково – методичної проблеми.
4. Проведення конференції за підсумками науково-методичної роботи з реалізації проблеми.
5. Творчі звіти членів методичних об'єднань щодо реалізації єдиної науково-методичної проблеми.
6. Вивчення й узагальнення позитивного досвіду роботи над проблемою.
7. Визначення шляхів подальшої роботи педагогічного колективу.
8. Ефективне функціонування шкільного інформаційно-освітнього середовища.
9. Підвищення професійної компетентності, творчого потенціалу педагогів.
Очікувані результати:
1. Удосконалення змісту, форм і методів методичної роботи.
2. Використання набутого досвіду на практиці.
3. Виявлення, узагальнення, поширення внутрішкільного педагогічного досвіду.
4. Залучення вчителів до інноваційної діяльності.
5. Упровадження й використання досягнень психолого-педагогічної науки.
6. Поширення передового педагогічного досвіду, створеного у колективі.
7. Створення сприятливих умов для навчання й розвитку обдарованих дітей, залучення їх до Міжнародних конкурсів, проектів, програм.
8. Створення оптимальних умов для реалізації ефективної системи методичної роботи.
9. Стимулювання творчості й ініціативи членів колективу з метою забезпечення індивідуалізації освітнього процесу.
10. Створення програмно-інформаційного простору, який забезпечить активну інтеграцію інноваційних технологій в освітній процес для формування компетентного учня.
11. Підвищення професійної компетентності, творчого потенціалу педагогів.
Графік вивчення стану викладання навчальних предметів
№ |
Назва предметів |
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
1 |
Українська мова та література |
+ |
+ |
|||
2 |
Зарубіжна література |
+ |
||||
3 |
Іноземна мова |
+ |
||||
4 |
Математика |
+ |
||||
5 |
Інформатика |
+ |
||||
6 |
Історія |
+ |
||||
7 |
Правознавство |
+ |
||||
8 |
Біологія |
+ |
||||
9 |
Природознавство |
+ |
||||
10 |
Географія |
+ |
||||
11 |
Фізика |
+ |
||||
12 |
Хімія |
+ |
||||
13 |
Музика |
+ |
||||
14 |
Образотворче мистецтво |
+ |
||||
15 |
Фізична культура |
+ |
||||
16 |
Основи здоров'я |
+ |
||||
17 |
Трудове навчання |
+ |
||||
18 |
Захист Вітчизни |
+ |
||||
19 |
Художня культура |
+ |
||||
20 |
Астрономія |
+ |
||||
21 |
1 клас |
+ |
||||
22 |
2 клас |
+ |
||||
23 |
3 клас |
+ |
||||
24 |
4 клас |
+ |
V. РОЗВИТОК НАВЧАЛЬНО-МАТЕРІАЛЬНОЇ БАЗИ
НА 2020-2025 РОКИ.
№ п/п |
Зміст роботи |
Навчальні роки |
||||
2020-2021 |
2021- 2022 |
2022- 2023 |
2023- 2024 |
2024- 2025 |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1. |
Обладнання класних кімнат, кабінетів інтернетом, комп’ютерним обладнанням, дидактичним та роздатковим матеріалом, ТЗН. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
2. |
Заміна вікон і дверей шкільного приміщення. |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
3. |
Придбання мультимедійних дощок |
+ |
||||
4. |
Заміна стелі у спортивній залі |
+ |
+ |
|||
5. |
Ремонт опалювальної системи |
+ |
||||
6. |
Заміна огорожі школи |
+ |
||||
7. |
Придбання для їдальні школи столів, стільців |
+ |
||||
8. |
Асфальтування подвір’я |
+ |
||||
9. |
Доукомплектування бібліотеки школи посібниками, підручни- ками. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
10. |
Завершення перекриття |
+ |
+ |
|||
11. |
Переобладнання головного входу школи |
+ |
+ |
|||
12. |
Завершення асфальтування подвір’я |
+ |
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ,
ВІДДІЛ ОСВІТИ ТОМАШПІЛЬСЬКОЇ РДА
ВЕЛИКОРУСАВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА
І-ІІІ СТУПЕНІВ
ОБГОВОРЕНО І СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ
на засіданні педагогічної ради Директор школи І. В. Горобець
протокол №_1__ від 30.08 2019 р. 30.08.2019
РІЧНИЙ ПЛАН
роботи
Великорусавської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів
на 2019 – 2020 навчальний рік
Зміст.
І.Вступ. Аналіз діяльності школи в 2018-2019 н. р. та завдання на 2019-2020 н. р. с.. 3 – 15
Розділ 2.Забезпечення конституційного права громадян на освіту. с.. 15 – 16
Розділ 3.Управління діяльністю педагогічного колективу. с. 17 – 20
Розділ 4. Заходи з організованого початку нового навчального року. с.. 21 - 22
Розділ 5. Робота педагогічного колективу з вдосконалення навчально-виховного процесу. с. 23 - 24
Розділ 6. Навчально-методична робота. Атестація та підвищення кваліфікації вчителів. с. 25 - 28
Розділ 7. Виховна робота. с. 29 - 40
Розділ 8. Правовиховна робота. с. 41 - 42
Розділ 9. Захист Вітчизни і військово-патріотичне виховання. с. 43 - 45
Розділ 10. Спортивно-масова робота. с. 46
Розділ 11. Діяльність психологічної служби. с. 47 - 49
Розділ 12. Фінансово-господарська діяльність. Заходи з
охорони здоров’я. с. 50 - 51
Розділ 13. Координація внутрішкільного контролю. с. 52 - 65
І. Вступ.
1.1. Аналіз роботи школи за 2018 – 2019 н.р.
Великорусавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Томашпільської районної ради Вінницької області створена рішенням Великорусавської сільської ради 15 серпня 1979 року № 12, знаходиться у комунальній власності Томашпільської районної ради.
У школі протягом навчального року навчалося 113 учнів, з них у 1 – 4 класах – 47, у 5 – 9 – 52, у 10 – 11 класах – 15 учнів. Середня наповненість класів по школі становить 10,4 учня.
Діаграма 1. Кількість учнів у класах.
Працювало 20 педагогів, з них один строковик, двоє – сумісники, бібліотекар, з них мають вищу освіту – 18, середню спеціальну – 1, загальну середню – 1. За кваліфікацією: спеціаліст вищої категорії – 4 вчителі, першої – 11, другої – 1, спеціаліст – 4.
Освіта |
Кількість |
Примітка |
Вища Середня спеціальна Загальна середня |
18 1 1 |
Табл..1. Освітній рівень педагогічних працівників.
Діаграма 2. Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників.
Вакансій немає.
Діаграма 3. Розподіл педпрацівників за віком.
Середній вік педагогічних працівників – 50 років.
Діаграма 4. Розподіл педпрацівників за стажем
педагогічної роботи.
Плинність кадрів за 2018-2019 н.р. – 0 % .
Організовано групу продовженого дня у складі 13 учнів 1 класу.
Згідно рішення Великорусавської сільської ради за школою закріплено мікрорайон з 16 вулиць (див. Додаток 2 «Про закріплення за Великорусавською ЗОШ мікрорайону…»), які включають всю територіальну громаду села Велика Русава. .
Організованого підвозу дітей до школи немає. Учні, які прожи-
вають в північній частині села під назвою Кринички на відстані 2,5 км.. від школи, вранці доїжджають щоденним автобусом «Велика
Русава – Вапнярка», а учні з Ланка ( при в’їзді з боку Томашполя, 2,5 км) – маршрутним рейсом Велика Русава – Вінниця».
Школа користується авторитетом у селі. За результатами анонімного опитування серед учнів та батьків рівень довіри та авторитету складає відповідно 8.9 та 8.7 балів з 10.
Адміністрацію школи очолює директор Горобець Іван Васильович,
заступники: з навчально-виховної роботи – Любар Олесь Іванович, з
виховної роботи – Коваль Лідія Петрівна, завгосп – Чумак Микола Васильович.
П.І.П. |
Рік народження |
Освіта |
Кваліфіка- |
Стаж роботи на займаній посаді |
Примітка |
Горобець Іван Васильович - |
1957 |
Вища |
Вища |
37 |
|
Любар Олесь Іванович – заступник з НВР |
1972 |
Вища |
І категорія |
8 |
В 1996- 2002 рр. працював |
Коваль Лідія Петрівна – заступник з ВР |
1965 |
Вища |
Перша |
14 |
|
Чумак Микола Васильович |
1980 |
Вища |
-------- |
3 |
Табл..2. Склад і кваліфікація адміністрації школи.
Адміністрація та профспілковий комітет школи дотримуються вимог законодавства України щодо захисту працівників школи, створен-
ня належних умов для організації навчально-виховного процесу.
Зміцненню складу педагогічних працівників сприяє поповнення
колективу молодими вчителями. На найближчі роки у школі якісний склад педколективу буде покращуватись завдяки професійному зростанню. Кількісний склад суттєво не зміниться. В школі існує потреба у вчителях географії, музики та образотворчого навчання.
Адміністрація школи дотримується управлінської етики при оцінюванні процесів та результатів педагогічної діяльності.
Морально-психологічний клімат у колективі задовільний.
Атестація педагогічних працівників є однією з найважливіших форм підвищення фахової майстерності вчителів, їх морального та матеріального стимулювання. Атестація в школі здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію та доповнень до нього, згідно графіка атестації, перспективного та річного планів роботи школи. Проведення та підсумки атестації закріплені відповідними наказами по школі. Вчителі, які атестуються, виступають на педрадах та засіданнях шкільних методоб’єднань, проводять відкриті уроки та виховні заходи, предметні тижні та тижні педагогічної майстерності. Оформляються відповідні папки. У шкільному методкабінеті оформлено куточок атестації педагогічних працівників.
Атестація педагогічних працівників проходить в школі завжди безконфліктно. Під час атестації всі вчителі підвищують або підтверджують кваліфікаційні категорії. Відповідні документи оформляються згідно вимог. У 2018 – 2019 н. р. атестаційна комісія проатестувала 3 педагогічних працівники Великорусавської ЗОШ. Вчительці англійської мови Кушнір С.Д. підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст», вихователю ГПД Горобець В.М. – раніше встановлений 11 розряд, вчительці початкових класів Настечиній О.П. прис-
воєно першу категорію.
Контроль і керівництво курсами підвищення кваліфікації покладено
на заступника з навчально-виховної роботи Любара О.І. Курси педагогічні працівники проходять згідно перспективного та річного планів роботи школи і передують атестації. Вчителі ознайомлені з відповідним графіком, складеним на 5 років. Видаються накази по школі. Дирекція створює всі необхідні умови для вчасного проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками. Підвищення кваліфікації аналізується дирекцією школи, визначається її результативність. Вчителі діляться набутими знаннями після курсів під час педрад, нарад, засідань шкільних методоб’єднань.
В школі працюють педагогічні працівники з почесними педагогічними званнями та нагородами. Один вчитель нагороджений знаком «Відмінник освіти України», один – Почесними грамотами Міністерства освіти і науки, дев’ять – Почесними грамотами управління освіти і науки ОДА, вісім – грамотами відділу освіти РДА.
Методична робота у Великорусавській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2018-2019 н. р. велась згідно рекомендацій та інструкцій МОН України, управління освіти ОДА, методичного кабінету районного відділу освіти Томашпільської РДА, перспективного та річного планів роботи закладу. Форми, методи, види та мета методичної роботи на навчальний рік закріплені у відповідному наказі по школі.
Педколектив школи протягом 2016-2020 років працюватиме над єдиною науково – методичною темою «Використання сучасних освітніх технологій з метою формування інформаційно-компетентного випускника», яку конкретизовано на кожен навчальний рік.
У 2018 -2019 н. р. педагогічний колектив школи працював над проблемою
«Впровадження освітніх інноваційних технологій як засіб підвищення ефективності навчально-виховного процессу»
В 2018-2019 н. р. в школі працювали методичні об’єднання класних керівників та класоводів, а також методичні групи вчителів, які викладають фізкультуру, природничо-математичного та гуманітарного циклів, методична рада
і творча група вчителів.
Питання методичної роботи розглядаються та активно обговорюються на педрадах та нарадах при директорові.
Педагогічні працівники брали участь у роботі районних методичних об’єднань. В поточному навчальному році на базі школи проведені районні семінари вчителів .
Згідно плану проведено атестацію педпрацівників.
Вивчено систему роботи Настечиної О.П., стан викладання англійської мови, роботу ГПД.
Проведено тижні педагогічної майстерності Настечиної О.П., Кушнір С.Д..
Вчителі активно займаються самоосвітою. Всі педпрацівники користуються інтернетом. Всі вчителі передплачують фахові видання, поповнюють свої методичні бібліотечки.
Питання методичної роботи перебувають на постійному контролі дирекції школи. Систематично видаються накази про організацію методичної роботи, про підсумки методичної роботи, аналітичні накази і заслуховування актуальних питань методичного характеру на засіданнях педагогічних рад. Проблеми формування мотивації навчальної діяльності школярів у сучасних умовах, питання змісту і структури освітніх інновацій, формування різнобічно розвиненої, гармонійної особистості вчителя і учня з високим рівнем творчого, морального і фізичного розвитку, проектні технології як шлях формування ключових компетенцій на основі інноваційних методик навчання та багато інших питань, які є вагомою частиною роботи над розв'язанням єдиної науково – методичної проблеми.
Методичний кабінет оформлено у вчительській. Наявні плани, графіки, методичні рекомендації, а також плани й напрацювання районного методичного кабінету сприяють поліпшенню якості внутрішкільної методичної роботи.
Належна організація методичної роботи сприяє підвищенню
якості та результативності навчально-виховного процесу.
Створено методичну раду як дорадчий орган при директорові школи для координації методичної роботи.
Запроваджено елементи діагностичних методів роботи педагогічних працівників.
Однак методична робота потребує покращення. Необхідно урізноманітнити форми методичної роботи нетрадиційними, ширше застосовувати діагностичні методи роботи педагогічних працівників, систематизувати здобутки вчителів та індивідуальні проблеми, над якими вони працюють, запровадити єдині вимоги до оформлення планування методичних структур, портфоліо вчителів.
Станом на початок 2018-2019 н.р. у Великорусавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів сформовано 11 класів, в яких навчалося 113 учнів. Загалом на території обслуговування Великорусавської ЗОШ І-ІІІ ступенів всі діти і підлітки шкільного віку охоплені навчанням. Середня наповнюваність класів складає 10,4 учня на клас.
Мережа класів та учнів у них:
І ступінь |
ІІ ступінь |
ІІІ ступінь |
Всього |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
1-4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
5-9 |
10 |
11 |
10-11 |
|
13 |
11 |
16 |
7 |
47 |
11 |
9 |
13 |
12 |
7 |
52 |
8 |
6 |
14 |
113 |
Рівень навчальних досягнень учнів
Великорусавської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів у
2018-2019 н.р.
Клас |
Кількість |
Не атестовано учнів |
Результати |
Якісний |
Кількісний |
|||
Високий |
Достатній |
Середній |
Початко- |
|||||
1 |
13 |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
2 |
11 |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
3 |
16 |
_ |
4 |
5 |
4 |
4 |
60 |
75 |
4 |
7 |
_ |
3 |
3 |
1 |
-- |
88 |
100 |
1-4 |
47 |
-- |
7 |
8 |
5 |
4 |
75 |
87 |
5 |
11 |
_ |
2 |
4 |
3 |
2 |
57 |
88 |
6 |
9 |
_ |
1 |
3 |
1 |
4 |
45 |
60 |
7 |
13 |
_ |
3 |
6 |
1 |
3 |
57 |
88 |
8 |
12 |
_ |
1 |
5 |
5 |
1 |
50 |
92 |
9 |
7 |
_ |
1 |
2 |
1 |
3 |
45 |
60 |
5-9 |
52 |
-- |
8 |
20 |
11 |
13 |
55 |
73 |
10 |
8 |
_ |
1 |
2 |
3 |
2 |
40 |
80 |
11 |
6 |
--- |
1 |
3 |
1 |
1 |
60 |
85 |
10-11 |
14 |
- |
2 |
5 |
4 |
3 |
50 |
83 |
Всього |
114 |
- |
17 |
33 |
20 |
20 |
60 |
80 |
Навчальний процес у школі організовано відповідно до Типових навчальних планів і програм, затверджених Міністерством освіти, науки , молоді та спорту України. Години варіативної складової робочих навчальних планів розподілено відповідно до рекомендацій управління освіти облдержадміністрації. В організації навчально-виховного процесу закладу використовуються підручники та навчально-методичні посібники, які мають відповідне схвалення Міністерства освіти, науки , молоді та спорту України. У школі є навчальні програми з предметів і курсів відповідно до складених робочих навчальних планів, календарне планування з навчальних предметів відповідає діючим програмам.
Таким чином, відсоток учнів, які засвоїли навчальний матеріал на високому та достатньому рівні в різних класах становить від 57 до
100 %.
Проте потрібно зазначити, що ряд вчителів допускають необ’єктивне оцінювання, на що адміністрація школи постійно звертає увагу.
Програми з навчальних дисциплін виконуються, календарне планування вчителів та плани з виховної роботи затверджені адміністрацією школи.
Переважна більшість педагогів прагне до розвитку пізнавальних можливостей учнів, дбають про максимальну щільність уроку, використовують різні підходи до здійснення принципів індивідуалізації та диференціації навчання, обрали особистісно-орієнтований стиль спілкування з дітьми.
У школі створено умови для максимального розвитку особистості дитини, яка має високий рівень здібностей в одній чи кількох сферах, з урахуванням її індивідуальних особливостей, практичне застосування творчого потенціалу обдарованих учнів.
Участь учнів у районних, обласних, всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, турнірах.
Результати
участі учнів Великорусавської ЗОШ І-ІІІ ступенів
у ІІ турі Всеукраїнських предметних олімпіад
Навчальні Предмети |
2016-2017 |
2017-2018 |
2018-2019 |
Українська мова і література |
8 |
9 |
15 |
Математика |
6 |
12 |
5 |
Фізика |
6 |
5 |
9 |
Географія |
11 |
11 |
11 |
Біологія |
2 |
9 |
12 |
Історія |
9 |
8 |
10 |
Хімія |
7 |
9 |
9 |
Правознавство |
6 |
10 |
10 |
Трудове навчання |
5 |
6 |
8 |
Економіка |
5 |
5 |
5 |
Інформатика |
2 |
1/3 |
9 |
Іноземна (англійська мова) мова |
--- |
12 |
|
Екологія |
4 |
5 |
|
Астрономія |
6 |
||
Загальнокомандне місце |
|
8 |
10 |
Отже, протягом 2016 - 2018 років результативність участі учнів школи в районних олімпіадах в цілому погіршується. В 2017-2018 н.р. участь у ІІ турі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін взяли 46 учнів, призові місця здобули Віцькова К. – математика, 3 місце, Перепилиця Д. – математика, Хитрук Н. – трудове навчання, 2 місце. Також протягом останніх семи років учні школи постійно здобували призові місця в конкурсі імені Петра Яцика.
Результати виховної роботи
Педагогічний колектив працював над темою «Системний підхід до виховання учнів, підготовка їх до життя і праці» за 6 «Орієнтирами виховання учнів 1 – 11 класів» : «Ціннісне ставлення до себе» , «Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей», «Ціннісне ставлення до праці», «Ціннісне ставлення до природи», «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва», «Ціннісне ставлення особистості до держави і суспільства» Питання організації виховної роботи розглядаються на педагогічних радах, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах.
Здійснюється постійний контроль за станом виховної роботи.
У виховній роботі педагогічним колективом використовуються як традиційні форми роботи, так і інноваційні. . Проводяться виховні заходи, вечори відпочинку, тематичні лінійки, диспути, конкурси, ігри, предметні тижні.
Учні школи дотримуються Статуту школи, Правил внутрішнього розпорядку.
В школі створено піклувальну рада, учнівський комітет.
Налагоджено тісний зв'язок між педагогами і батьками
Забезпечується контроль за станом відвідування учнями школи.
З цією метою заведено журнал обліку відвідування учнями школи.
Щоденно відмічається кількість відсутніх дітей з вказівкою причини відсутності, є довідки, що підтверджують хворобу дитини, заяви батьків з проханням відпустити дитину, аналізуються пропуски занять без поважних причин.
Педагогічний колектив, дирекція школи проводять профілактичну роботу по попередженню злочинів, правопорушень, шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин).
Значна увага в школі приділяється правовому та превентивному вихованню.
Розроблені тематики бесід, заплановані відповідні заходи.
Учні, які потребують особливої уваги, залучені до роботи у гуртках.
Видані виробничі накази: «Про затвердження заходів з питань попередження правопорушень профілактики шкідливих звичок, формування здорового способу життя», «Про покращення роботи з попередження злочинності та правопорушень», «Про заборону вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління на території школи», «Про створення ради з профілактики правопорушень».
На шкільному обліку учнів, схильних до правопорушень немає.
В школі створено структура учнівського врядування. Керівним органом є учнівський комітет, який об’єднує в собі різні напрямки: санітарно-господарський, навчальний, спортивний, культмасовий, дисципліни і порядку. Засідання комітету проводяться два рази на місяць. Ведуться протоколи засідання. Робота кожної комісії, як і в цілому учнівського комітету школи, сплановано.
Учні школи приймають активну участь в організації діяльності школи, шкільне учнівське врядування виховує в дітях відповідальність, вміння приймати рішення та відстоювати власну позицію.
Усю виховну роботу колектив школи здійснює на гуманістичній основі, спираючись на досягнення сучасної педагогіки та психології.
У школі проведено ряд виховних заходів, в яких приймають участь учні школи. Щочетверга – класні години спілкування. Кожного понеділка – загально шкільна лінійка, на якій звучить гімн України та зачитується план роботи на тиждень, а щоп’ятниці підводиться підсумок роботи.
Виховні заходи проводяться на належному рівні з використанням новітніх технологій. Найкращі заходи року: «Свято квітів», «Козацький гарт», «Осінній бал», «Прийом у барвінчата», «Козакуймо, козаки!», «Математика навколо нас», «Благослови, мати, зиму проводжати!». Всі заходи пройшли в атмосфері доброзичливості та гостинності. На виховні заходи запрошуються батьки, що сприяє налагодженню тісного зв’язку школи з батьками.
Адміністрація школи, педагогічний колектив докладають багато зусиль для організації пізнавальної роботи з дітьми в позаурочний час, Вивчають інтереси та потреби учнів.
З метою зайнятості дітей в позаурочний час у школі працює одинадцять гуртків за різними напрямками.
Працевлаштування випускників 9 та 11 класів 2018-2019 н.р. - 100 %.
Мета, основні напрямки роботи та завдання на 2019 -2020 н. р.
З метою реалізації положень Конституції України, законодавчих актів України в галузі освіти, Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», її інтеграції в Європейський освітній простір, створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, удосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, у галузі освіти визначені такі напрями і завдання діяльності школи в 2019 – 2020 н. р.:
Створити належні умови для адаптації до навчання в основній школі учням 5 класу;
Працювати над укомплектуванням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя й учня, над інформатизацією навчально-виховного процесу;
Запроваджувати в навчально-виховний процес психолого-педагогічне діагностування школярів, діагностику рівня навчальних досягнень учнів основної школи;
Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання;
Забезпечити якісну підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання та підсумкових оцінювань випускників школи;
Забезпечити подальший розвиток учнівського самоврядування, широкого залучення його до вирішення питань організації навчально-виховного процесу, розвитку громадянської активності, організації здорового способу життя;
Разом з органами внутрішніх справ, службою у справах неповнолітніх, місцевими радами, громадськістю здійснювати профілактичну роботу з неповнолітніми, схильними до бродяжництва та скоєння злочинів;
Здійснювати роботу щодо поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення, матеріального забезпечення та захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Посилити увагу питанням наукової та дослідницької роботи вчителів.
Вибрати стратегію організації дослідницько-експериментальної роботи.
Продовжувати поповнення банку програмно-педагогічного забезпечення.
Забезпечувати поповнення закладу освіти навчальними посібниками.
Планувати методичну роботу на діагностичних даних щодо рівня компетентності педагогічних кадрів, потребах учнів і батьків.
Спланувати роботу з молодими та малодосвідченими вчителями , з наставниками вчительської молоді.
Активізувати самоосвітню діяльність вчителів.
Посилити роботу щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес.
Активізувати роботу над вивченням та узагальненням передового педагогічного досвіду вчителів.
Запровадити ІІІ етап реалізації програми «Школа життя» (практичний).
Залучати позабюджетні та бюджетні кошти на утримання закладу.
Залучати фахівців для навчання педпрацівників та техпрацівників з техніки безпеки.
В 2019 – 2020 навчальному році педагогічний колектив школи працюватиме над проблемою
«Впровадження освітніх інноваційних технологій як засіб підвищення ефективності навчально-виховного процессу»
Розділ 2. Забезпечення конституційного права громадян на освіту.
Виконання ст. 10 Конституції України, Закону України «Про мови»
Реалізовані практичні заходи щодо впровадження в закладі мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Навчально-виховний процес здійснюється українською мовою.
Щодо виконання Закону України «Про мови» зазначити, що Великорусавська ЗОШ І-ІІІ ступенів – заклад з українською мовою навчання. Протягом року проводилася роз'яснювальна робота серед батьків, учнів та вчителів щодо Закону України «Про мови». Щорічно перевіряється виконання цього Закону та статті 10 Конституції України, стан викладання української мови та літератури. Документація закладу ведеться українською мовою. У кожному класі оформлені куточки державної символіки. Усі виховні заходи проводяться українською мовою. Учні закладу брали участь у конкурсі імені П.Яцика. У березні проведений тиждень української мови та літератури, присвячений Т. Г. Шевченку.
Виконання ст. 53 Конституції України, ст. 35
Закону України «Про освіту»,
ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України « Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 № 406 « Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного і дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу.
Станом на початок 2019-2020 н.р. у Великорусавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів сформовано 11 класів, в яких навчається ---- учнів. Загалом на території обслуговування Великорусавської ЗОШ І-ІІІ ступенів всі діти і підлітки шкільного віку охоплені навчанням. Середня наповнюваність класів складає в середньому ---- учня на клас.
Мережа класів та учнів у них:
І ступінь |
ІІ ступінь |
ІІІ ступінь |
Всього |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
1-4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
5-9 |
10 |
11 |
10-11 |
|
9 |
12 |
9 |
17 |
47 |
7 |
12 |
9 |
12 |
13 |
53 |
6 |
9 |
15 |
115 |
Розділ 3. Управління діяльністю педагогічного колективу
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
1 2 3 4 5 6 |
Підготувати і провести засідання педагогічної ради 1 засідання 1. Про підсумки роботи педколективу за 2018 – 2019 н.р. і завдання на 2019-2020 н.р. 2. Про затвердження річного плану роботи школи. 3. Про розпорядок роботи школи в 2019– 2020 н.р. 4. Про підсумки ЗНО-2019
1. Розвиток творчої особистості учнів засобами інноваційних технологій. 2. Про претендентів на отримання свідоцтв з відзнакою. 3 засідання 1.Компетентне використання інноваційних ідей, знахідок та надбань, їх практичне використання. 2. Робота вчителів початкових класів по створенню умов для повноцінного розвитку учнів на шляху до Нової української школи. 4 засідання 1. Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках української мови та літератури. 2. Про підготовку до державної підсумкової атестації 3. Про вибір третього предмета ДПА учнів 9. 5 засідання 1.Роль національно-патріотичного виховання у навчально- виховному процесі школи. 1. Про допуск учнів 4, 9, 11 класів до ДПА. 2. Про перевід учнів 1-4 класів до наступних. 3.Про закінчення учнями 5-8, 10 класів навчального року та переведення до наступних класів. 6 засідання 1.Про закінчення учнями 9 класу навчального року і випуск зі школи. 2. Про закінчення учнями 11 3. Про підсумки навчально-виховного процесу в 2019-2020 н.р. Наради при директорові 1.Організація навчально-виховного процесу (режим роботи, чергування, організація харчування). 2.Робота шкільної бібліотеки 3. Про координацію планів роботи класних керівників з відповідними розділами річного плану. 4. Підсумки перевірки планів виховної роботи, календарних планів учителів. 1. Про проведення предметних олімпіад. 2. Про атестацію педагогічних працівників. 4. Стан роботи з охорони праці. 5.Про хід впровадження інклюзивного навчання в школі. 1. Про підсумки І-го етапу учнівських олімпіад 2. Про вивчення санітарно-гігієніч-ного стану школи і дотримання правил безпеки життєдіяльності учнів 3. Організація цивільної оборони в школі 1. Про план роботи на період зимових канікул. 2. Про стан виконання управлінських рішень. 3. Про результати перевірки щоденників учнів. 4. Про стан здоров'я учнів школи 1. Про підсумки участі учнів у ІІ-му етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін 2. Про стан ведення класних журналів 3. Аналіз виконання річного плану за І семестр. 4. Про результати перевірки робочих зошитів 1. Про стан матеріально-технічної і навчально-методичної бази навчальних кабінетів. 2. Про підготовку до проведення державної підсумкової атестації, 3. Про стан роботи з профілактики шкідливих звичок та правопорушень. 1. Звіт вчителів про самоосвіту. 2. Про роботу психологічної служби в школі 3. Про роботу над проектом плану на новий навчальний рік. 1.Про підсумки класно-узагальнюючого контролю класу. 2. Про підготовку до ДПА. 3. Про попередній аналіз виконання навчальних програм, письмових, практичних, лабораторних робіт. 4. Аналіз набору учнів до першого класу 1. Про попередню тарифікацію. 2. Про заходи з оздоровлення учнів. 3. Про ремонт шкільних приміщень. 4. Про проведення свята останнього дзвоника 5. Про виконання плану спортивно-оздоровчих заходів 6. Про організацію літнього оздоровлення учнів 7. Про підготовку та проведення 1. Про збереження шкільного обладнання та приладдя у школі. 2. Про виконання річного плану роботи школи. Визначити структуру та форми методичної роботи на 2019- 2020 н.р. у відповідному наказі про організацію методичної роботи Організувати проведення методичної роботи у 4-х основних формах: самоосвіта, методоб’єднання, творчі групи, педагогічні читання Створити сприятливі умови для самоосвіти вчителів як головної форми роботи у здійсненні професійного росту: оптимальний розклад, методичні дні, відповідний психологічний мікроклімат у колективі Провести відкриті уроки, заходи вчителями, що мають вищу атестаційну категорію та вчителями, що атестуються. . |
Серпень Листопад Січень Березень Травень Червень Вересень Жовтень Листопад Грудень Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень До 17.09. Протягом року Протягом року Жовтень-квітень |
Горобець І.В. Любар О.І. Горобець І.В. Любар О.І. Любар О.І. Горобець І.В. Мацьківа Н.І. Галковська О.І. Мацьків О.Г. Любар О.І. Горобець І.В. Коваль Л.П. Горобець І.В. Любар О.І. Горобець І.В. Горобець І.В. Любар О.І. . Горобець І.В. Горобець І.В. Коваль Л. П. Любар О.І. Любар О.І. Коваль Л.П. Любар О.І. Горобець І.В. Горобець І.В. Луцинена Н.А. Любар О.І. Коваль Л.П. Любар О.І. Коваль Л. П. Горобець І.В. Коваль Л.П. Горобець І. В. Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І. Горобець І.В. Любар О.І. Коваль Л.П. Вчителі Любар О.І. Горобець І.В. Горобець І.В. Любар О.І. Настечина О.П. Горобець І.В. Коваль Л.П. Горобець І.В. Коваль Л.П. Свирид О. Г. Коваль Л. П. Коваль Л.П. Чумак М.В. Горобець І.В. Любар О.І. Адміністрація Адміністрація Вчителі |
||
Розділ 4.Заходи з організованого початку нового навчального року
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 |
Підготувати і провести День Знань Організувати чергування, закріпити ділянки території за окремими класами Скласти розклад уроків Здійснити профілактику дезадаптації учнів 1 класу в школі Закріпити навчальні приміщення за класами Затвердити режим роботи школи Провести коригування педагогічного навантаження вчителів Призначити завідуючих класними кабінетами, навчальними примі-щеннями Скласти статистичну звітність школи Скласти координаційний графік проведення контрольних робіт. Продовжити роботу психолого-педагогічного семінару Організувати роботу по попередженню відставання учнів Продовжити роботу по поповненню та систематизації методичної літератури Скласти графік проведення відкритих уроків, заходів Здійснювати індивідуальну роботу з обдарованими дітьми |
01.09. 04.09. 03.09. До 30.09. До 30.08. 31.08. До 31.08. До 31.08. До 01.10. До 10.09. Протягом року До 30.09. Протягом року До 10.09. Протягом року |
Адміністрація, Коваль Л.П. Коваль Л.П. Любар О.І. Настечина О.П. Горобець І.В. Горобець І.В. Горобець І.В. Горобець І.В. Любар О.І. Любар О.І. Коваль Л.П. Кл. керівники, вчителі Керівники МО, бібліотекар Любар О.І. Вчителі |
Розділ 5. Робота педколективу з вдосконалення навчально-виховного процесу.
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 |
Контролювати хід виконання навчальних програм Контролювати стан ведення шкільної документації вчителями Узгодити календарні плани, плани виховної роботи з відповідними розділом річного плану Провести бесіди з вчителями з питань самоосвіти Провести звіти класних керівників, класоводів Провести огляд-конкурс зошитів 2 – 4, 5 – 9, 10 класів Провести шкільні олімпіади Забезпечити участь учнів в районних предметних олімпіадах Скоригувати розклад на ІІ семестр Поповнювати і систематизувати дидактичні матеріали в кабінетах Провести співбесіди з учнями, що мають труднощі в навчанні Здійснити аналіз успішності за І-й семестр на основі директорських контрольних робіт. Скласти графік контрольних робіт на ІІ-й семестр Провести обмін досвідом вчителів, що атестуються, виставку педагогічних матеріалів Випустити педагогічний бюлетень «Концепція програми «Школа життя» Організувати повторення матеріалу з усіх предметів Проаналізувати виконання навчальних програм за рік Провести відкриті уроки вчителями, що атестуються Робота з батьками: Провести класні батьківські збори Провести зустріч батьків 1 і 11 класів з педколективом школи Провести анкетування батьків першокласників з метою виявлення особливостей, характеру протікання процесу первинної адаптації дітей у школі Провести батьківську конференцію на тему: Тенденції і пріоритети виховання дітей у сучасній сім’ї
|
До 31.05 Вересень Жовтень Грудень Березень Червень До 05.09. Листопад Березень Січень Травень Січень Травень Жовтень Грудень Січень До 31.12. Протягом року Січень Грудень Січень До 31.03. До 31.09. Січень – травень До 31.05. Протягом року Жовтень Грудень Березень Травень Квітень Вересень 15.02. |
Адміністрація Адміністрація Коваль Л.П. Адміністрація Адміністрація Коваль Л.П. Вчителі Вчителі Любар О.І. Завідуючі кабінетами Кл. керівники Горобець І.В. Любар О.І. Вчителі, що атестуються Любар О.І. Вчителі-предметники Адміністрація Вчителі Адміністрація, класні керівники Адміністрація, класні керівники Галковська О.І. Коваль Л. П. Коваль Л.П. Хом’як Т.Г. Свирид О.Г. Швець В.С. Мацьківа Н. І. |
Розділ 6. Навчально-методична робота. Атестація та підвищення кваліфікації педагогічними працівниками.
Індивідуальна робота з членами педагогічного колективу.
Атестувати вчителів: Любара О.І., Мацьківа О.Г., Мацьківу Н.І., Галковську О.І.
Забезпечити проходження курсової підготовки вчителів: Горобця І.В., Любара О.І.,
Мацьківа О.Г., Мацьківої Н.І., Швець Л.А.
Вивчити систему роботи : Мацьківа О.Г., Мацьківої Н.І.
Вивчити систему уроків: Любара О.І.,
Вивчити стан освітнього процесу: Галковська О.І.
Провести відкриті уроки вчителям, які мають вищу категорію та атестуються:
Горобцю І.В., Родіну П.Г., Швецю В.С., Любару О.І., Мацьківу О.Г., Мацьківій Н.І., Галковській О.І.
Вивчити стан викладання української мови(1-11 кл.), фізики, інформатики (1-11 кл.), основ здоров’я( 1-11 кл.), природознавства (1-5 кл.).
План роботи методоб’єднання класних керівників
1 засідання – вересень
- Аналіз виховної роботи за минулий навчальний рік.
- Визначення основних напрямків методичної та виховної роботи на новий навчальний рік. Планування роботи класного керівника.
- Практичне заняття (планування виховної роботи по класах, психолого – педагогічна характеристика)
2 засідання – листопад
- Практичні рекомендації класним керівникам щодо ефективного виховного впливу на учнів у критичних ситуаціях.
- Аналіз результатів планування виховної роботи в класах на І семестр.
- Затвердження плану роботи на зимові канікули.
3 засідання - січень
- Планування виховної роботи на ІІ семестр.
- Толерантна педагогіка в освітньому та виховному просторі.
- Огляд методичної літератури.
4 засідання - березень
- Виховання лідерів.
- Тренінгове заняття «Специфіка роботи з підлітками, які виявляють агресію.
5 засідання - травень
- Інноваційні технології трудового виховання учнів.
- Підведення результатів роботи МО. Аналіз роботи.
- Обговорення плану роботи на новий навчальний рік.
План роботи
методичного об`єднання
вчителів початкових класів
№ п/п |
Назва заходу |
Дата проведення |
Відповідальний |
1. |
|
06.09. |
Хом’як Т.Г. Настечина О.П. Галковська О.І. Швець Л.А. |
2. |
|
05.10 19.11 09.11 |
Настечина О.П. Швець Л.А. Хом’як Т.Г. |
3. |
|
16.01 18.02 |
Настечина Т.Г. Хом’як Т.Г. |
4. |
|
16.04 13.05 |
Хом’як Т.Г. Швець Л.А. Настечина О.П. |
Методичне об`єднання вчителів початкових класів працює над проблемою "Сучасні навчальні технології та їх використання на уроках в початковій школі"
Засідання методичної ради
Тема |
Дата |
Засідання №1 |
|
|
вересень |
Засідання №2 |
|
1. Про підготовку учнів до шкільних, районних предметних олімпіад, конкурсу учнівських творчих робіт . |
листопад |
Засідання №3 |
|
|
січень |
Засідання №4 |
|
1. Організація повторення навчального матеріалу та підготовка учнів до ЗНО та державної підсумкової атестації. |
березень |
Засідання №5 |
|
1. Підсумки методичної роботи школи |
травень |
Розділ 7. Виховна робота на 2019 – 2020 н.р.
Проблема. Формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізовується в соціумі як громадянин, сім’янин , професіонал.
Метою основних орієнтирів виховання є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей як орієнтовної для проектування моделей виховних систем у загальноосвітніх навчальних закладах України.
Завдання:
- організація виховного процесу в класному колективі та в роботі з батьками на засадах проектної педагогіки;
- створення програми виховання для окремого класу з урахуванням індивідуально-педагогічних можливостей класних керівників, батьків, а також результатів вивчення рівнів фізичного, соціального , психічного та духовного розвитку учнів;
- змістовне наповнення програми виховання з урахуванням вікових особливостей учнів;
- задоволення базових потреб особистості виховання в умовах окремого загальноосвітнього закладу;
- реалізація в процесі роботи особистісно орієнтованого, діяльнісного, системного, творчого та компетентнісного підходів до організації виховного процесу в шкільному та класному колективах;
- оптимальне поєднання форм організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової;
- створення належних умов для особистісного зростання кожного вихованця, його психолого-педагогічний супровід;
- співпраця з органами учнівського самоврядування, дитячими громадськими організаціями;
- інтеграція зусиль батьківської громади позашкільних заходів, представників державної влади, громадських та благодійних організацій, правоохоронних органів та установ системи охорони здоров’я .
Основні принципи виховання:
- Принцип національної спрямованості.
- Принцип культуро відповідності.
- Принцип цілісності.
- Принцип суб’єктивної взаємодії.
- Принцип адекватності виховання до психологічних умов розвитку особистості.
- Принцип особистісної орієнтації.
- Принцип превентивності.
- Принцип технологізації.
- Ціннісне ставлення до себе
Мета. Формувати у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил. Воно є важливою умовою формування у дітей і учнівської молоді активної життєвої позиції.
Виховні досягнення:
- вміння цінувати себе як унікальну і неповторну особистість;
- усвідомлення норм власної поведінки;
- прагнення бути фізично здоровою людиною;
- знання та вміння оцінювати свій фізичний та психічний стан, своє здоров’я;
- знання наслідків негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я людини ;
- конструктивний підхід до вирішення різних життєвих ситуацій.
№ п/п |
Види діяльності і форми занять |
Клас |
Термін виконання |
Відповідальні |
Примітка |
1. |
Години спілкування «Як я дбаю про своє здоров’я» |
1-4 |
Вересень |
Класоводи , ВГПД |
|
2. |
Лекція «Адміністративна та кримінальна відповідальність дітей та молоді» |
8-11 |
Вересень |
ЗДВР |
|
3. |
Бесіда «Засоби профілактики травматизму» |
5-11 |
Вересень |
Класоводи , ВГПД , класні керівники |
|
4. |
Години спілкування «Як не стати жертвою злочину», « Як не стати Жертвою булінгу», « Булінг карається законом» |
5-11 |
Вересень |
Класні керівники |
|
5. |
Тематична лінійка «Правила і закони у твоєму житті» |
5-11 |
Жовтень |
Родін П.Г. |
|
6. |
Бесіди «Характер людини: як він формується» |
5-7 |
Жовтень |
Класні керівники |
|
7. |
Година спілкування «Що таке толерантність» |
8-11 |
Жовтень |
Класні керівники |
|
8. |
Лекція працівників ФАПу «Вплив алкоголю,наркотиків і токсинів на здоров’я людини» |
8-11 |
Листопад |
ЗДВР |
|
9. |
Анкетування «Світ моїх захоплень» |
5-11 |
Листопад |
Практичний психолог |
|
10. |
Бесіда «Про культуру почуттів» |
9-11 |
Листопад |
Класні керівники |
|
11. |
Лекція дільничного інспектора міліції «Закон обов’язковий для всіх» |
8-11 |
Грудень |
ЗДВР |
|
12. |
Години спілкування «Чарівні слова» |
1-4 |
Грудень |
Класоводи, ВГПД |
|
13. |
Виховний захід до Дня Святого Миколая |
1-4 |
Грудень |
Педагог – організатор. |
|
14. |
Година спілкування «Бережи честь змолоду» |
5-11 |
Січень |
Класні керівн. |
|
15. |
Анкетування «Як я провів канікули» |
5-8 |
Січень |
Практична психологія |
|
16. |
Бесіда « Інтернет не лише твій друг» |
9-11 |
Січень |
Мацьківа Н.І. |
|
17. |
Диспут «Обов’язок. Відповідальність. Совість» |
10-11 |
Лютий |
Практичний психолог |
|
18. |
Вечір відпочинку для старшокласників «Кохання, кохання, кохання …» |
8-11 |
Лютий |
Практичний психолог |
|
19. |
Година спілкування «Фізична краса не постійна, а духовна - вічна» |
5-11 |
Березень |
Класні керівники |
|
20. |
Бесіди на профілактичні теми (поводження на воді, під час стихійних лих, на дорозі, з незнайомими людьми, в громадському транспорті, з електроприладами, незнайомими предметами, в лісі, на дорозі, з дикими та свійськими тваринами та інше) |
1-11 |
Протягом Року |
Класоводи, ВГПД, класні керівники, педагоги-організатори, дирекція |
|
21. |
Анкетування «Як стати лідером?» |
9-11 |
Квітень |
Практичний психолог |
|
22. |
Анкетування «Твоя майбутня професія ?» |
9-11 |
Травень |
Класні керівники |
2.Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей
Мета. Залучити батьків, усіх дорослих членів родини у виховний процес як рівноправних учасників; формування педагогічної культури сучасної сім’ї та допомога батькам у їхній психолого-педагогічній самостійності; розвиток інтересів до традицій свого народу, своєї родини.
Завдання виховної роботи:
- ознайомлювати дітей з духовними надбаннями рідного народу, з прикладами взірцевих родинно-сімейних в історії рідного народу, в творах літератури і мистецтва;
- ознайомлювати батьків з методами народної педагогіки та досягненнями сучасних педагогів-новаторів;
- розвивати в учнів повагу та любов до батьків, людей похилого віку;
- сприяти взаєморозумінню та довірі у відносинах між батьками та дітьми;
- формувати у дітей високий ідеал родинно-сімейних відносин;
- формування зацікавленості дітей та їх батьків через організацію спільних справ;
- виховувати почуття особистої відповідальності за створення мікроклімату в сім ї, колективі, де виховуються діти;
- безпосередня участь батьків і дітей у класних починаннях.
|
|
|
|
|
|
1. |
Години спілкування «Ти вихована дитина?» |
1-4 |
Вересень |
Класоводи, ВГПД |
|
2. |
Години спілкування «Дерево з коріння починається, а людина – з сім’ї» |
5-7 |
Вересень |
Класні керівники |
|
3. |
Години спілкування «Що значить бути патріотом» |
8-11 |
Вересень |
Класні керівники |
|
4. |
Тематична лінійка до Дня людей похилого віку «Співчуття – перший крок до людяності» |
5-11 |
03.10.2019 |
ЗДВР |
|
5. |
Години спілкування «Шкідливі звички заважають усім» |
1-4 |
Жовтень |
Класоводи |
|
6. |
Години спілкування «Як протистояти насильству» |
5-11 |
Жовтень |
Класні керівники |
|
7. |
Батьківські збори «Права та обов’язки дітей у шлюбно-сімейному законодавстві» |
1-11 |
Жовтень |
Класні керівники, класоводи |
|
8. |
Години спілкування « Що таке СНІД?» |
8-11 |
Листопад |
Класні керівники |
|
9. |
Години спілкування «Твої вороги - психоактивні речовини» |
5-11 |
Грудень |
Класні керівники |
|
10. |
Батьківські збори «Проблема батьків і дітей» |
1-11 |
Грудень |
Класні керівн |
|
11. |
Тематична лінійка «Сім’я – основа держави» |
8-11 |
Січень |
Любар О.І. |
|
12. |
Батьківська конференція «Тенденції і пріоритети виховання дітей у сучасній сім’ї» |
1-11 |
лютий |
ЗДВР |
|
13. |
Анкетування «Моє спілкування з людьми» |
5-11 |
Березень |
Практичний психолог |
|
14. |
Виховні заходи, присвячені 8 Березню |
1-11 |
Березень |
Педагоги-організатори, класоводи, ВГПД, класні керівники |
|
15. |
Конкурс малюнка «Моя сім’я» |
1-4 |
Березень |
Практичний психолог |
|
16. |
Година спілкування «Людське Життя як найвища цінність» |
8-11 |
Квітень |
Класні керівники |
|
17. |
Година спілкування «Дружба і її значення у житті людини» |
5-7 |
Квітень |
Класні керівники |
|
18. |
Година спілкування «Про правила товаришування» |
1-4 |
Травень |
Класоводи |
|
19. |
Виховний захід «Вклонімось матері низенько» |
8-10 |
Травень |
Педагог – організатор |
3. Ціннісне ставлення до праці
Мета. Формування творчої працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря, свідомого ставлення до праці як вищої цінності людини і суспільства, готовності до життєдіяльності і праці в умовах ринкових відносин, формування в учнів розуміння загальних основ сучасного виробництва, вміння включатись у виробничі відносини, виховання дисциплінованості, організованості, бережливого ставлення до суспільної і приватної власності, природних багатств.
Завдання виховної роботи:
- виховання любові до праці та поваги до людей праці;
- формування в учнів негативного ставлення до нероб та шахраїв;
- ознайомлення дітей з географічними та екологічними особливостями своєї області;
- виховання в учнів свідомого ставлення до вибору професії;
- виховувати в учнів цілеспрямованість, старанність та посидючість;
- сприяти вихованню бережливого ставлення та економного використання природних ресурсів рідного краю, електроенергії, домашнього та шкільного майна, продуктів харчування.
Виховні досягнення:
- значимість суспільно-корисної праці;
- навички самообслуговування, ведення домашнього господарства;
- вміння доводити справу до логічного завершення.
№ з/п |
Види діяльності і форми занять |
Клас |
Термін виконання |
Відповідальні |
Примітка |
1. |
Бесіда «Навіщо людина працює» |
1-4 |
Вересень |
Класоводи, ВГПД |
|
2. |
Трудовий десант «Впорядковуємо спортивний майданчик» |
5-11 |
Вересень |
Свирид О.Г. |
|
3. |
Година спілкування «Ціна однієї хвилини» |
5-11 |
Жовтень |
Класні керівники |
|
4. |
Бесіда «Професії наших батьків» |
1-4 |
Листопад |
Класоводи, ВГПД |
|
5. |
Година спілкування « Вклонімось роду хлібороба» |
5-11 |
Листопад |
Класні керівники |
|
6. |
Трудовий десант Допоможи ветерану розчистити сніг» |
7-11 |
Грудень-лютий |
Класні керівники |
|
7. |
Анкетування «Чи вмію я працювати?» |
5-7 |
Січень |
Практичний психолог |
|
8. |
Година спілкування «Цінуймо хліб!» |
1-4 |
Лютий |
Класоводи, ВГПД |
|
9. |
Година спілкування «Ярмарок професій» |
8-11 |
Лютий |
Класні керівники |
|
10. |
Година спілкування «Усі професії важливі, обирай свою» |
5-7 |
Лютий |
Класні керівники |
|
11. |
Трудовий десант «Чисте довкілля» |
7-11 |
Березень |
Швець В.С. |
|
12. |
Бесіда «Основи економії і бережливості» |
5-8 |
Березень |
Класні керівники |
|
13. |
Бесіда «Твій особистий бюджет» |
9-11 |
Березень |
Класні керівники |
|
14. |
Акція «Посади дерево» |
7-11 |
Квітень |
Швець В.С. |
|
15. |
Упорядкування території біля пам’ятника загиблим воїнам та братської могили |
7-11 |
Травень |
Педагог – організатор Класні керівники |
|
16. |
Робота на квітниках |
5-11 |
Травень-червень |
Швець В.С., Вчит. біології Класні керівники |
4. Ціннісне ставлення до природи
Мета. Виховання в учнів почуття єдності з природою, відповідальності за стан її збереження; залучити дітей до громадської діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища;виховувати в учнів відчуття краси природи, її неповторності.
Завдання:
- ознайомлювати учнів з географічним , економічним, екологічним становищем в країні;
- розвивати в учнів здатність аналізувати свої вчинки та вчинки інших людей відносно до флори та фауни рідного краю;
- виховувати бережне ставлення до природи, домашнього та шкільного майна;
- виховувати в людей потребу в необхідності дотримання правил санітарії в класі, подвір ї, вдома;
- виховувати почуття прекрасного в спілкуванні з природою;
- допомагати учням у формуванні потреби в озелененні, прикрашенні свого класу, подвір я школи та власних осель;
- формувати навички екологічного самовиховання;
- відчувати себе частинкою природи, відповідальною за гармонійне співіснування з нею людини;
- бути раціональними і дбайливими господарями зі сформованою екологічною культурою, здатними передбачити наслідки діяльності у природі;
- взаємодіяти на основі моралі, вміти сприймати красу світу і життя за законами краси.
Виховні досягнення:
- знання про вичерпність природних ресурсів;
- поняття про природу як еталонну цінність;
- активна життєва позиція щодо оздоровлення довкілля.
№ з/п |
Види діяльності і форми занять |
Клас |
Термін виконання |
Відповідальні |
Примітка |
||
1. |
Свято квітів, присвячене 28 річниці незалежності України |
5-11 |
Вересень |
Педагог - організатор |
|||
2. |
Екскурсія до осіннього парку |
1-4 |
Вересень |
Педагог - організатор |
|||
3. |
Вечір відпочинку «Осінній бал» |
8-11 |
Жовтень |
Педагог – організатор Кл. керівн. 8-11 кл. |
|||
4. |
Свято урожаю |
2-4 |
Жовтень |
Педагог – організатор Класоводи 2-4 кл. |
|||
5. |
Конкурс на краще озеленення класу |
5-11 |
Жовтень |
ЗДВР, класні керівн. 5-11кл. |
|||
6. |
Загальношкільна акція «Розчисть джерельце» |
8-11 |
Листопад |
Класні керівники, ЗДВР |
|||
7. |
Загальношкільна акція «Допоможи птахам взимку» |
1-11 |
Грудень – лютий |
Педагоги –організ., класоводи, класні керівники |
|||
8. |
Години спілкування «Допоможи природі» |
1-5 |
Грудень |
Класоводи |
|||
9 . |
Акція «Чисте село – чиста Земля» |
1-11 |
Протягом року |
ЗДВР. ,класоводи, класні керівники |
|||
10. |
Години спілкування «Природа твій дім – бережи його!» |
5-11 |
Січень |
Класні керівники |
|||
11. |
Усний журнал «Екологія і ми» |
9-11 |
Лютий |
Вчитель біології |
|||
12. |
Години спілкування «Вода – безцінне багатство. Бережіть її» |
1-11 |
Березень |
Класоводи, класні керівники |
|||
13. |
Години спілкування «Дзвони Чорнобиля» |
5-11 |
Квітень |
Класні керівники |
|||
14. |
Акція «Посади дерево» |
8-11 |
Квітень |
Швець В.С., класні керівники |
|||
15. |
Години спілкування «Бережіть ліс – легені планети!» |
8-11 |
Травень |
Класні керівники |
|||
16. |
Години спілкування «Дивовижні звірі в українських казках» |
1-4 |
Травень |
Класоводи |
|||
17. |
Години спілкування «Екологічні катастрофи» |
5-7 |
Травень |
Класні керівники |
|||
5. Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
Мета. Розвивати художньо-естетичну освіченість та вихованість дітей і підлітків; формувати художньо-естетичну культуру засобами національних культурологічних надбань; сприяти забезпеченню функціонування української мови як державної у всіх напрямках роботи; розвиток уявлень про зовнішню і внутрішню красу людини.
Завдання:
- формувати основи естетичної культури, естетичні норми та принципи, переконання та ідеали;
- розширювати знання учнів у галузі світового та народного мистецтва, музики, побуту, ремесел;
- виховувати художній смак та естетичну активність.
№ п/П |
Види діяльності і форми занять |
Клас |
Термін виконання |
Відповідальний |
|
1. |
Конкурс малюнків «Природа очима дітей» |
5-7 |
Вересень |
Швець В.С. |
|
2. |
Оформлення стіннівок, присвячених Дню учителя |
5-11 |
Вересень |
Класні керівники |
|
3. |
Свято квітів, присвячене 28 річниці незалежності України |
5-11 |
Вересень |
Педагог – організ, класні керівники |
|
4. |
Виставка виробів із природного матеріалу |
1-4 |
Жовтень |
Класоводи , педагог – організ. |
|
5. |
Осінній бал для старшокласників |
8-11 |
15.10 |
Педагог – організ. класні керівники |
|
6. |
Виставка сімейних альбомів |
5-11 |
Листопад |
Педагог – організ.,класні керівники |
|
7. |
Конкурс « Замість ялинки-зимовий букет» |
1-5 |
Грудень |
Педагог - організатор |
|
8. |
Виставка новорічних газет |
7-11 |
Грудень |
Класні керівники, Педагог – організ. |
|
9. |
Новорічний бал-маскарад |
1-11 |
Грудень |
Педагог – організатор, класоводи, класні керівники |
|
10. |
Конкурс «Найкращий сніговик» |
1-5 |
Січень |
Педагог – організ. |
|
11. |
Розучування колядок, щедрівок |
6-11 |
Січень |
Педагог – організ. |
|
12. |
Участь у районному конкурсі «Проліски надії» |
5-11 |
Лютий |
ЗДВР |
|
13. |
Конкурс малюнків «Весна у моєму селі» |
1-4 |
Квітень |
Педагог – організ. класоводи |
|
14. |
Конкурс стіннівок «І пам ‘ятає світ врятований» |
8-11 |
Квітень |
Педагог – організ. класні керівники |
6. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави
Мета . Формування патріотичної свідомості, національної гідності; готовності до виконання громадського та конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України.
Виховні досягнення:
- почуття любові до свого рідного краю, Батьківщини, народу, українських законів, традицій та звичаїв;
- моральних, духовних та історико-культурних цінностей, високої мовної культури;
- шанобливого ставлення до державної символіки;
- правил та норм поведінки, соціально важливих для суспільства;
- активної життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі;
- толерантного ставлення до історії та культури інших народностей, які проживають в Україні та інших державах.
№ з/п |
Види діяльності і форми занять |
Клас |
Термін виконання |
Відповідальні |
Примітка |
1. |
Урочисте підняття Державного Прапора України |
1-11 |
23.08.2019 |
ЗДВР |
|
2. |
Виставка літератури в шкільній бібліотеці до 28 річниці незалежності України |
Серпень - вересень |
Бібліотекар |
||
3. |
Перші уроки, присвячені 28 річниці незалежності України |
1-11 |
02.09.19 |
Класні керівники |
|
4. |
Конкурс малюнків, присвячений 28 річниці незалежності України |
1-5 |
02.09.19 |
Педагог – організатор, Швець В.С. |
|
5. |
Години спілкування «Історія Державного Прапора», «Творення нашої незалежності» |
5-11 |
Вересень |
Класні керівники |
|
6. |
Година спілкування «Державні символи України» |
1-4 |
Вересень |
Класоводи, ВГПД |
|
7. |
Виставка квітів, присвячена 28 річниці незалежності України |
5-11 |
16.09.19 |
Педагог – організ. Класні керівники |
|
8. |
Тематична лінійка, присвячена Дню партизанської слави |
5-11 |
21.09.19 |
Родін П Г. |
|
9. |
Виховний захід, присвячений Дню учителя |
10,11 |
04.10.19 |
Педагог - організатор |
|
10. |
Виховний захід «Козацькому роду нема переводу» |
9 |
13.10.19 |
Родін П.Г. Педагог – організ. |
|
11. |
Виховний захід «Ми нащадки козацької слави» |
4 |
12.10.19 |
Швець Л.А. Педагог – орган. |
|
12. |
Тематична лінійка, присвячена річниці визволення України від німецько-фашистських окупантів |
5-11 |
26.10.19 |
Любар О.І. |
|
13. |
Години спілкування «Збережемо наш скарб – рідну мову» |
5-11 |
08.11.19 |
Класні керівники |
|
14. |
Години спілкування «І синє небо, і жовте колосся» |
1-11 |
19.11.19 |
Класні керівники, класоводи, ВГПД |
|
15. |
Бесіди про шкідливість куріння |
1-11 |
29.11. 19 |
Класні керівники, класоводи, ВГПД |
|
16. |
Години спілкування «Будь милосердним до інвалідів» |
1-11 |
03.12.19 |
Класні керівники, класоводи, ВГПД |
|
17. |
Виховний захід до Дня захисника Вітчизни |
8 |
06.12.19 |
Грабчак А.С.. |
|
18. |
Бесіди, години спілкування на правову тематику |
1-11 |
10.12.19 |
Класоводи, ВГПД, класні керівники |
|
19. |
Виховний захід до Дня Святого Миколая |
1-4 |
19.12.19 |
Педагог – організ. Класоводи, ВГПД |
|
20. |
Новорічні ранки, вечір відпочинку |
1-11 |
27.12.19 |
Педагог – організ., класоводи, .ВГПД |
|
21. |
Розучування колядок, щедрівок |
1-11 |
Січень |
Педагог – організ. Швець В.С. |
|
22. |
Тематична лінійка до Дня Соборності України |
5-11 |
22.01.20 |
ЗДВР, Родін П.Г. |
|
23. |
Години спілкування «Традиції моєї родини» |
1-11 |
Лютий |
Класні керівники, класоводи, ВГПД |
|
24. |
Виховний захід, присвячений Дню народження Т.Г.Шевченка |
5-11 |
06.03.20 |
Мацьків О.Г. Горобець І.В. |
|
25. |
Тематична лінійка, присвячена Дню визволення Томашпільщини та Вінничини від фашистів |
5-11 |
13.03.20 |
Любар О.І. |
|
26. |
День гумору |
5-11 |
01.04.20 |
Коваль Л.П. |
|
27. |
Години спілкування про здоровий спосіб життя |
1-11 |
03.04.20 |
Класоводи, ВГПД, класні керівники |
|
28. |
Бесіди «Історичні та культурні пам’ятки України» |
1-11 |
16.04.20 |
Класоводи, ВГПД, класні керівники |
|
29. |
Тематична лінійка «Дзвони Чорнобиля» |
5-11 |
24.04.20 |
Педагог – організ. |
|
30. |
Години спілкування «Є пам'ять, якій не буде кінця» |
1-11 |
08.05.20 |
Класоводи, ВГПД. Класні керівники |
|
31. |
Бесіди «Шануй батька й неньку» |
1-11 |
15.05.20 |
Класоводи, ВГПД, класні керівники |
|
32. |
Свято останнього дзвінка |
1-11 |
29.05.20 |
Педагог - організатор |
|
33. |
Випуск учнів 9, 11 класів |
9-11 |
Червень |
Педагог - організатор |
Попередження дитячого травматизму
- Правила дорожнього руху
№ |
Зміст занять |
Дата |
1 |
Організація дорожнього руху. Правосторонній, односторонній, двосторонній рух. Правила безпеки при переході вулиці. Наземний, підземний переходи. |
|
2 |
Типи перехресть. Правила переходу перехресть |
|
3 |
Правила переходу вулиці після висадки пасажирів |
|
4 |
Дорожні знаки. Дорожня розмітка. |
|
5 |
Рух за сигналами регулювальника. Пасажир в автомобілі. |
|
6 |
Основні види ДТП. Поведінка при ДТП. Безпека руху велосипедиста. |
|
7 |
Підсумкові заняття з ПДР |
- Правила протипожежної безпеки.
№ |
Зміст занять |
Дата |
1 |
Вогонь-друг. Вогонь-ворог. Причини виникнення пожеж. |
|
2 |
Дії під час виникнення у власному будинку. Способи захисту органів дихання ві чадного газу. |
|
3 |
Пожежнонебезпечні об’єкти . Новорічні свята: новорічна ялинка, електричні гірлянди, небезпека використання відкритого вогню. |
|
4 |
Пожежнонебезпечні речовини та матеріали. Пожежна безпека при поводженні із синтетичними речовинами, горючими матеріалами |
|
5 |
Правила експлуатації побутових нагрівальних, електричних та газових приладів. |
|
6 |
Правила пожежної безпеки у вашому домі. Гасіння пожежі у квартирі на початковій стадії займання |
|
7 |
Запобігання виникненню пожеж від електричного струму та правила гасіння таких пожеж. Дії учнів при пожежі. |
|
8 |
Домедична допомога постраждалим від пожеж. Шкідливість кіріння. Основні правила пожежної безпеки під час відпочинку в лісі. |
|
9 |
Підсумкове заняття. Пожежна безпека |
- Правила безпеки користування газовими приладами
№ |
Зміст занять |
|
1 |
Загальні відомості про природний та зріджений газ |
|
2 |
Правила безпечного користування побутовими газовими приладами: котел, пічка, плита, конвектор, запальничка. |
|
3 4 |
Дії населення при виявлені запаху газу. Ознаки отруєння. Запобігання отруєнь чадним газом. Домедична допомога при отруєннях. |
- Правила поведінки на воді.
№ |
Зміст занять |
|
1 |
Вступ. Уміння триматись на воді – запорука безпеки. Особливості купання у морі, річці, ставку. |
|
2 |
Допомога потопаючому. Рятувальні прийоми та засоби надання першої долікарської допомоги. |
|
3 |
Правила поведінки на кризі. Надання допомоги потерпілому на воді взимку. |
|
4 |
Правила безпечної поведінки на воді та біля води. Дія води на організм людини. Як правильно купатися. |
- Профілактика отруєнь.
№ |
Зміст занять |
|
1 |
Поширення отруєння грибами, рослинами та їх насінням. Профілактика харчових отруєнь. |
|
2 |
Запобігання отруєнь хімічними речовинами |
- Правила користування електроприладами, джерелами електроструму.
№ |
Зміст занять |
|
1 |
Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя і здоровя людини |
|
2 |
Правила поведінки з побутовими електроприладами:праскою тощо. |
|
3 |
Правила поведінки при виявленні обірваного електричного дроту. |
|
4 |
Правила поведінки поблизу електрощитової, лінії електропередач. |
Формування здорового способу життя
Мета. Формування потреб здорового способу життя з усвідомленням того, що здоров я людини залежить від здоров я природи і суспільства, набуття знань і досвіду щодо власної безпеки; виховання відповідального ставлення до власного здоров я.
Проблема
Системний підхід до виховання учнів, підготовка їх до життя і праці.
Виховні заходи в 2019 – 2020 н.р.
№ п/п |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Клас |
|
1. |
День знань |
02.09 |
Коваль Л.П. |
1-11 |
|
2. |
Свято квітів |
14.09 |
Коваль Л.П. Грабчак А.С. |
5-11 |
|
3. |
Виховний захід , присвячений Дню учителя «Цей день належить Вам по праву» |
02.10 |
Грабчак А.С. |
9-11 |
|
4. |
Виховний захід «Козацькому роду нема переводу» |
12.10 |
Мацьків О.Г. |
8 |
|
5. |
Вечір відпочинку для старшокласників «Осінній бал» |
19.10 |
Грабчак А.С. Коваль Л.П. |
8-11 |
|
6. |
Виховні заходи «Ми нащадки козацької слави» |
11.10 |
ГалковськаО.І. Грабчак А.С. |
4 |
|
7. |
Свято урожаю |
09.11 |
Швець Л.А. Грабчак А.С. |
3 |
|
8. |
Виховний захід до Дня захисника Вітчизни |
06.12 |
Мацьківа Н.І. |
8 |
|
9. |
Виховний захід до дня Святого Миколая |
19.12 |
Грабчак А.С. Класоводи |
1-4 |
|
10. |
Новорічний ранок |
27.12 |
Коваль Л.П. Грабчак А.С. Класоводи |
1-5 |
|
11. |
Вечір відпочинку для старшокласників «А вже Новий рік іде» |
28.12 |
Грабчак А.С. |
6-11 |
|
12. |
Вечір відпочинку для старшокласників «Кохання,кохання,кохання…» |
14.02 |
Грабчак А.С. Мацьківа Н.І. |
9-11 |
|
13. |
Виховні заходи, присвячені 8 Березню |
07.03 |
Грабчак А.С. |
1-11 |
|
13. |
Виховний захід , присвячений Дню народження Т. Г. Шевченка |
09.03 |
Мацьків О.Г. |
5-11 |
|
14. |
Свято гумору |
01.04 |
Коваль Л.П. |
6-7 |
|
15. |
Виховний захід «Вклонімось матері низенько» |
травень |
Грабчак А.С. |
5-11 |
|
16. |
Випускний вечір |
червень |
Коваль Л.П. |
11 |
|
16. |
Свято останнього дзвінка |
травень |
Грабчак А.С. |
1-11 |
|
Розділ 8. Правовиховна робота.
Мета. Формування правової культури передбачає прищеплення учням поваги до прав і свобод людини і забезпечення знання й виконання ними Законів України.
Завдання:
- формувати і розвивати міцні переконання і потребу поводити себе згідно з моральними нормами, які склалися у суспільстві;
- виховувати патріотизм, колективну свідому дисципліну, громадянську і соціальну відповідальність, непримиренність до аморальних вчинків;
- формувати цілісну моральну особистість з розвинутими гуманістичними рисами: доброта, чуйність , милосердя, увага, толерантність, совість, чесність, справедливість, людську гідність,повагу і любов до людей, правдивість, скромність, сміливість і мужність.
№ п/п |
Види діяльності і форми занять |
Термін виконання |
Відповідальні |
1 |
День прав людини |
грудень |
Родін П.Г. |
2 |
Година спілкування «Правова абетка» |
грудень |
Класоводи |
3 |
Тематична година « Кримінальна відповідальність неповнолітніх» |
січень |
Кл. керівники |
4 |
Круглий стіл «Перше і останнє знайомство з кримінальним кодексом» |
листопад |
ЗДВР |
5 |
Година спілкування «Без прав немає обов’язків» |
лютий |
Кл. керівники |
6 |
Виховна година «Ми і закон» |
березень |
Кл . керівники |
7 |
Виховний захід «Право і справедливість» |
березень |
ЗДВР |
Розділ 9. Захист Вітчизни і військово-патріотичне виховання.
Цивільна оборона.
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 |
І. Керівництво допризовною підготовкою і військово-патріотичним вихованням
ІІ. Заходи з покращення якості і ефективності уроків з захисту Вітчизни
ІІІ. Військово-патріотична та позакласна робота Організувати диспути та бесіди «Етика та поведінка військовослужбовців», «Юридична відповідальність за злочини та правопорушення» Участь у легкоатлетичному кросі Учнівська конференція «Російсько- українська війна» Тиждень допризовної молоді, присвячений річниці визволення України Вечори пам’яті «Вклонімося і мертвим і живим». Збір документів, матеріалів, підготовка до оформлення куточку Лекція «Українське військо періоду козаччини» Організація зустрічі з воїнами в/ч, військово-навчальних закладів Вечір відпочинку до Дня Збройних сил Бесіди «Закон України про загальний військовий обов’язок і військову службу» Тематична лінійка до Дня Соборності України Козацькі забави Зустріч з воїнами-афганцями Конкурс малюнків, присвячених річниці звільнення нашого краю від німецько-фашистських загарбників Диспути «Як я розумію особисту відповідальність за захист Батьківщини» День ЦО Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни Провести змагання:
Випуск газети «Майбутньому воїну» |
вересень березень Протягом року вересень 16.10. жовтень жовтень, квітень протягом року 15.10. 04.12. грудень, квітень 21.01. 18.01. 15.02. 15.03. березень 08.04. 09.05. Протягом травня ІІ тиждень листопада |
Родін П.Г. Директор, Викладачі захисту Вітчизни Родін П.Г. Коваль Л.П. Родін П. Г., Свирид О.Г. Родін П.Г. Родін П.Г. Швець В.С. Горобець В.М. Свирид О.Г. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Коваль Л.П. Родін П.Г. Швець В.С. Родін П.Г. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Родін П.Г. Швець В.С. Родін П.Г. Родін П.Г., Свирид О.Г. Коваль Л.П., Родін П.Г. Швець В.С. Коваль Л.П. Коваль Л.П. Родін П.Г. Швець В.С. Родін П. Г. Коваль Л.П., Родін П.Г. Родін П.Г. Свирид О.Г. Коваль Л.П. Родін П.Г. |
Розділ 10. Спортивно-масова робота
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |
Тиждень фізкультури Змагання по футболу між 5 – 6, 7 – 11 класами Першість школи з настільного тенісу Першість школи з волейболу(Юн.) Першість школи з волейболу(Д) Першість школи з баскетболу Шашковий турнір Першість школи з міні-футболу(Д) Першість школи з міні-футболу (Юн.) Веселі старти Індивідуально –командна першість з гімнастики в 5 – 11 класах Спортивне свято «День бігуна» |
Вересень Вересень Жовтень Жовтень Листопад Грудень Січень Лютий Березень Квітень Травень Травень |
Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. Свирид О.Г. |
Розділ 11. Діяльність психологічної служби (Луцишена Н.А.)
№ з/п |
Назва програми |
Термін проведення |
Зміст роботи з учнями (дітьми), педпрацівниками, батьками, адміністрацією навчального закладу |
З ким проводиться |
1 |
Державна соціальна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, затвердженої Розпорядженням КМ України від 05.04.2017р. №230-р; |
вересень |
Заняття «Знай права та виконуй обов*язки» |
учні 5-8 кл. |
жовтень |
Бесіда “Я в колі друзів” |
учні 4-5 кл. |
||
вересень |
ГС “Права та обов*язки учнів” |
учні 7-8 кл. |
||
листопад |
Бесіда “Всі ми єдиний колектив” |
учні 1 — 3 кл. |
||
січень |
Бесіда “Мої обов*язки та відповідальне ставлення до навчання” |
учні 1 — 2 кл. |
||
квітень |
Бесіда з переглядом фільму “Права дітей” |
учні 4 кл. |
||
2 |
Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого Розпорядженням КМУ від 23.11.2015р №1393 р. (пункти 71.4., 71.5., 83.5.) |
листопад |
ГС “Подорож до країни права” |
учні 4-6 кл. |
лютий |
батьки, вчителі |
|||
травень |
«Право людини на життя, свободу, недоторканність» |
учні 8-11 кл. |
||
3 |
Розпорядження КМУ від 25.03.2015 №514-р «Про затвердження плану заходів на 2015 рік з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року» |
грудень |
ГС “Наркоманія — хвороба, що відбирає життя” |
Учні 8 — 9 кл. |
березень |
Гра-заняття з елементами тренінгу «Життя без наркотиків» |
учні 8-9 кл. |
||
травень |
Бесіда: «Шкідливий вплив вживання наркотичних речовин» |
учні 10 кл. |
||
листопад |
Просвітницька акція: «Молодь обирає здоров’я» |
учні 8-11 кл. |
||
березень |
Конкурс плакатів, малюнків: «Наркотикам-НІ!» |
учні 5 - 11 кл. |
||
4 |
Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Наказ МОНУ від 08.04.2016 №405 «Про затвердження плану заходів МОНУ щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2020 року» |
листопад |
Бесіда “Мій емоційний стан” |
Учні 6 кл. |
січень |
ГС “Ми дружня сім*я” |
учні 1 кл. |
||
квітень |
Бесіда: «Трудове рабство в Україні» |
учні 9-11 кл. |
||
жовтень |
Бесіда “Вчуся казати Ні” |
учні 8-11 кл. |
||
листопад |
ГС “ Не будьмо байдужими” |
учні 10 кл. |
||
постійно |
Сімейне консультування |
батьки |
||
травень |
ГС “Тенета сучасних торгівців людьми” |
учні 9-11 кл. |
||
5 |
Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затверджено Законом України від 20.10.2014р. №1708-VІІ |
вересень |
ГС “Ситуації в яких ми ризикуємо” |
Учні 5 - 6 кл. |
листопад |
Бесіда: “Попереджений — значить озброєний” |
учні 9-11 кл. |
||
грудень |
Бесіда і фільм “Його ім*я — підступний СНІД” |
учні 8-9 кл. |
||
жовтень |
Консультація «Як говорити з дітьми про ВІЛ/СНІД?» |
батьки |
||
березень |
Тренінгове заняття «СНІД:не залишаймося байдужими» |
учні 6-8 кл. |
||
квітень |
Виставка плакатів «Обери життя без СНІДу» |
учні школи |
||
постійно |
Сімейне консультування |
батьки |
||
постійно |
Консультація «Проблемні сім’ї» |
кл. керівники |
||
листопад |
Бесіда: “Роль сім*ї у житті людини” |
учні 7-11кл. |
||
травень |
Бесіда “Як стати другом свої дитині” |
батьки |
||
квітень |
Виступ «Сім’я і школа: секрети ефективної співпраці» |
педколектив |
||
жовтень |
Обговорення конвенції ООН про рівність прав чоловіків і жінок; |
учні 7-11 кл. |
||
7 |
Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року, затверджений Розпорядженням КМУ від 24.02.2016р. №647 (п. 3.2; п. 4.3; п. 4.4; п. 8.1; п. 9.1; п. 9.5; п. 9.6) |
лютий |
Бесіда “Моє здоров*я в моїх руках” |
учні 2-3 кл. |
листопад |
Бесіда з дівчатками: «Фізичні наслідки статевого життя до шлюбу»; |
учні 9-11 кл. |
||
бнрнзень |
Лекція “Підліткова вагітність” |
учні 10-11 кл. |
||
березень |
«Ситуації в яких ми ризикуємо» - година психолога |
учні 9-11 кл. |
||
вересень |
Заняття з елементами тренінгу: «Доброта і милосердя у твоєму житті» |
учні 2-4 кл. |
||
протягом навчального року |
Консультування «Кожна дитина – особлива» |
учні школи |
||
грудень |
Виставка малюнків на тему: «Всі діти мають право на життя!» |
учні школи |
||
квітень |
Бесіда: «Освіта дітей з особливими потребами» |
педколектив |
||
жовтень |
Бесіда «Конвенція ООН про права дитини» |
учні 5-11 кл. |
||
жовтень |
Бесіда: «Освіта дітей з особливими потребами» |
педагогічний колектив |
||
березень |
Бесіда: «Якісна освіта для дітей з особливими потребами» |
педагогічний колектив |
||
10 |
Наказ МОНУ від 21.12.2015р №1327 «Про затвердження плану заходів МОНУ щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» п. 9. |
вересень |
«Правовий захист та інтеграція ромів в українське суспільство» |
педагогічний колектив |
лютий |
Бесіда: «Захист прав та інтересів осіб, які належать до ромської національної меншини» |
учні 8-9 кл. |
||
травень |
«Конституційне право громадян на звернення до органів державної влади» |
учні 10-11 кл. |
||
травень |
«Правовий та соціальний захист ромів» |
учні 9 кл. |
||
11 |
Лист Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 05.09.2014р. №34-3-03/4613 «Щодо порядку взаємодії структурних підрозділів у роботі з сім’ями». |
листопад |
Формування позитивної мотивації в учнів на здоровий спосіб життя |
батьки, вчителі |
грудень |
Здоров’я перш за все. Шкідливі та корисні звички |
учні 1-4 кл. |
||
жовтень |
«Дерево роздумів» щодо правильного рішення |
учні 10-11 кл. |
||
березень |
Знай та будь обережний |
учні 5-6 кл. |
Розділ 12. Фінансово – господарська діяльність школи.
Заходи з охорони здоров’я.
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 |
Скласти кошторис школи на 2020 р. Провести роботу по залученню позабюджетних коштів для проведення ремонту школи Скласти графік і режим роботи обслуговуючого персоналу Розробити план та графік занять з охорони праці з техперсоналом, вчителями, учнями Забезпечити навчальні кабінети фізики, хімії, інформатики, майстерню аптечками, протипожежним інвентарем, журналами для проведення інструктажів Забезпечити поурочне навантаження учнів у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог Підготувати до експлуатації систему опалення, водопостачання, їдальню Розробити тематику бесід з правил дорожнього руху, попередження травматизму Провести інвентаризацію шкільного майна Провести рейд-перевірку збережен-ня шкільного майна і систему нав-чальних кабінетів Підготувати школу до осінньо-зи-мового періоду Контролювати стан охорони праці, дотримання техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог Привести в належний стан шкільний протипожежний інвентар Забезпечити штучним освітленням навчальні кабінети у відповідності з санітарними нормами Провести поглиблений медогляд учнів Здійснити перевірку стану заземлення електрообладнання та робочого стану електроприладів Розробити заходи санітарно-гігієнічної пропаганди серед учнів і батьків Провести заходи з охорони життя, спортивно-оздоровчі заходи, екскурсії Провести інструктаж з техніки безпеки для зав. кабінетами, вчителів трудового навчання, фізкультури, захисту Вітчизни Забезпечити оздоровлення дітей влітку |
Січень Травень До 02.09. До 10.09. До 01.09. Протягом року До 01.09. Протягом року Жовтень – листопад Листопад До 15.10. Протягом року До 01.09. До 01.09. До 09.10. Протягом року Протягом року До 01.09. Протягом літа |
Горобець І.В. Горобець І.В. Чумак М.В. Адміністрація Зав. кабінетами Адміністрація Чумак М.В. Класні керівники Чумак М.В. Адміністрація, завгосп Класні керівники Адміністрація Завгосп Завгосп Коваль Л.П. Завгосп Коваль Л.П. Класні керівники, вчитель фізкультури Адміністрація Коваль Л.П. |
Розділ 13. Координація внутрішкільного контролю.
Липень. Серпень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |
Забезпечити школу новими навчальними підручниками, посібниками Комплектувати 1 клас. Завершити поточний ремонт, підготувати школу до нового навчального року Провести оздоровлення дітей Продовжити роботу на пришкільних ділянках Скласти розклад уроків Розробити графік чергування вчителів, учнів Взяти участь у серпневій конференції педпрацівників Провести засідання педагогічної ради Провести нараду з питань підготовки до початку нового навчального року Видати накази:
|
Протягом літа До 25.08. До 14.08. Липень, серпень Липень, серпень До 02.09. До 02.09. 28.08 30.08 30.08 |
Свирид М.М. Настечина О.П. Адміністрація, завгосп, класні керівники Коваль Л.П. Томко Ю.М. Любар О.І. Коваль Л.П. Адміністрація, вчителі Дирекція Дирекція Горобець І.В. Горобець І.В. Горобець І.В. |
Вересень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 |
Провести свято знань Узгодити календарні плани, плани виховної роботи Скласти графік контрольних робіт Скласти графік вннутрішкільного контролю на І семестр Провести старт операції «Живи, книго!» Провести нараду при директорові Підготувати документацію, класні журнали, журнали роботи гуртків, ГПД, журнали інструктажів з охорони праці Провести засідання шкільного батьківського комітету Обговорити і затвердити календар спортивних заходів на 2018-2019 н.р. Провести засідання атестаційної комісії Провести засідання методоб’єднань Підготувати тарифікацію, статистичну звітність Провести облік охоплення навчанням випускників 9, 11 класів Перевірити стан оформлення класних журналів, особових справ Перевірити стан обліку дітей-сиріт, напівсиріт, багатодітних, малозабез- печених дітей Виховні заходи:
Видати накази:
|
03.09. До 07.09. До 10.09. До 10.09 04.09. До 07.09. До 06.09 До 04.09. До 10.09. 16.09. До.10.09. До 04.09. 11.09. 13.09. До 25.09. 02.09 23.09 |
Дирекція школи Любар О.І. Коваль Л.П. Любар О.І. Любар О.І. Свирид М.М., класні керівники Горобець І.В. Класні керівники, вчителі Голова батьківського комітету Свирид О.Г. Горобець І.В. Коваль Л.П. Швець Л.А.. Любар О.І. Дирекція, класні керівники Любар О.І. Коваль Л.П. Коваль Л.П., Свирид О.Г. Грабчак А.С. Любар О.І. Горобець І.В. Горобець І.В. |
Жовтень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 |
Провести нараду при директорові Перевірити стан ведення класних журналів Почати атестувати педагогічних працівників Провести засідання батьківського комітету Провести шкільні предметні олімпіади Перевірити стан відвідування учнями навчальних занять Провести контрольні роботи в 5 класі з метою виявлення рівня навчальних досягнень учнів Виховні заходи:
Видати накази:
|
07.10 Протягом канікул 08.10 Протягом місяця 2 тиждень 1 тиждень |
Горобець І.В. Любар О.І. Дирекція школи Любар О.І., вчителі Коваль Л.П., класні керівники Любар О.І. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Галковська О. І.. Любар О.І. Горобець І.В. |
Листопад
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |
Провести педраду Провести нараду при директорові Перевірити стан ведення учнівських зошитів, щоденників (оглядовий контроль) Провести психолого-педагогічний семінар Провести огляд-конкурс навчальних кабінетів Здійснити поточний контроль профілактики шкідливих звичок та правопорушень Здійснити поточний контроль за виконанням навчальних програм Проаналізувати результативність участі учнів у І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад Провести рейди у сім’ї учнів, які мають початковий рівень навчальних досягнень Виховні заходи:
Видати накази:
|
04.11 11.11 Протягом 2-го тижня 21.11 Протягом 3-го тижня Протягом 3-го тижня Протягом 4-го тижня 01.11 1 тиждень |
Адміністрація Адміністрація Коваль Л.П. Коваль Л. П. Адміністрація Коваль Л.П. Грабчак А.С. Любар О.І. Любар О.І. Класоводи, класні керівники Грабчак А.С. Класоводи, класні керівники Любар О.І. Любар О.І. |
Грудень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 |
Провести нараду при директорові Провести директорські контрольні роботи в 9, 11 класах Перевірити виконання навчальних програм за І семестр Перевірити стан ведення класних журналів Проаналізувати виконання плану роботи школи за І семестр Здійснити контроль фізичного навантаження на уроках фізкультури, захисту Вітчизни Провести виставку-огляд кращих учнівських творів, малюнків, зошитів, щоденників Виховні заходи:
Видати накази:
|
02.12 Протягом 3-го тижня До 27.12. До 27.12. Протягом 3-го тижня Протягом 2-го тижня Протягом 4-го тижня 06.12. 13.12. 17.12. 27.12. |
Адміністрація Адміністрація Любар О.І. Любар О.І. Горобець І.В. Любар О.І. Адміністрація Горобець І.В. Любар О.І. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Мацьків О.Г. Любар С.А. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Любар О.І. Любар О.І. |
Січень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |
Провести нараду при директорові Внести зміни до тарифікації на ІІ-й семестр Внести зміни у розклад уроків Погодити календарні плани Провести заходи на канікулах згідно плану Організувати роботу з учнями, що мають початковий рівень навчальних досягнень Скласти графік внутрішкільного контролю на ІІ-й семестр Вивчити стан тематичного оціню-вання навчальних досягнень Здійснити контроль за відвідуван-ням учнів навч. занять Продовжити атестацію педпрацівників Провести педраду Відвідати уроки вчителів, які мають найбільше учнів з початковим рівнем навчальних досягнень Виховні заходи:
Видати накази:
|
13.01 До 05.01. До 05.01. До 05.01. Протягом канікул До 08.01. Протягом 2-го тижня 20.01 Протягом 3-го тижня 18.01. |
Адміністрація Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І. Коваль Л.П. Вчителі, класні керівники Любар О.І. Любар О.І. Коваль Л.П. Атестаційна комісія Горобець І.В. Любар О.І. Свирид О.Г. Горобець І.В. Коваль Л.П. |
Лютий
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |
Провести нараду при директорові Провести батьківську конференцію «Стосунки батьків та дітей у сучасній родині та формування педагогічної культури батьків». 1.Стосунки батьків та дітей у сучасній родині. 2. Педагогічна культура батьків. 3.Тренінгове заняття для батьків Розпочати підготовку до державної підсумкової атестації та ЗНО (4, 9, 11 класи) Провести анкетування учнів 9 класу щодо обрання ними предметів для ДПА. Продовжити підготовку творчими групами матеріалів для планування роботи на новий навчальний рік Продовжити атестацію педагогічних кадрів Провести співбесіди з батьками майбутніх першокласників Провести засідання МО класних керівників Провести психолого-педагогічний семінар Виховні заходи:
Видати накази:
Стан викладання української мови, фізики, інформатики |
03.02 14.02 21.02. 18.02 14.02. |
Горобець І.В. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Коваль Л.П. Вчителі Любар О.І. Любар О.І. Адміністрація, атестаційна комісія Адміністрація Коваль Л.П. Любар О.І. Грабчак А.С. Горобець І.В. Любар О.І. |
|
Березень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |
Провести нараду при директорові Завершити атестацію педпрацівників Перевірити стан ведення класних журналів Перевірити стан ведення учнівських зошитів Здійснити класно-узагальнюючий контроль в 9, 11класах Вивчити стан підготовки учнів 9, 11 класів до ДПА Провести творчі звіти вчителів Кушнір С.Д, Настечиної О.П., Горобець В.М. Здійснити рейд батьківського комітету для вивчення побутових умов проживання дітей із багато-дітних, малозабезпечених, проблем-них сімей Провести педчитання Виховні заходи:
Видати накази:
|
02.03. До кінця місяця Протягом 4-го тижня Протягом 3-го тижня Протягом 2-го тижня Протягом 2-го тижня Протягом канікул 10.03. 06.03 10.03 |
Горобець І.В. Адміністрація, атестаційна комісія Любар О.І. Коваль Л.П. Горобець І.В. Любар О.І. Адміністрація Адміністрація Члени батьківського комітету Любар О.І. Грабчак А.С. Мацьків О.Г. Горобець І.В. Любар О.І. Коваль Л.П. Коваль Л.П. Горобець І.В. |
Квітень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |
Провести нараду при директорові Провести засідання МО Перевірити наявність додаткових матеріалів для ДПА Скласти розклад консультацій до ДПА Ознайомити учнів та вчителів з основними положеннями Інструкції про ДПА Провести обговорення проектів, планів МО на новий навчальний рік Провести день ЦО Провести рейд-перевірку стану шкільних підручників Перевірити виконання практичної частини програм Перевірити стан індивідуальних занять Виховні заходи:
Видати накази:
|
06.04 17.04 Протягом 1-го тижня До 04.04. 10.04. 08.04. Протягом 3-го тижня Протягом 4-го тижня Протягом 4-го тижня 01.04. 24.04. |
Горобець І.В. Коваль Л.П. Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І. Коваль Л.П. Швець Л.А. Родін П.Г. Коваль Л.П. Свирид М.М. Любар О.І. Любар О.І. Коваль Л.П. Грабчак А.С. Горобець І.В. Любар О.І. |
Травень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 |
Провести педраду Провести нараду при директорові Оформити та здати до відділу освіти документацію з ДПА Перевірити стан виконання навчальних програм Перевірити готовність матеріалів до атестації Обговорити проект плану роботи школи на новий навчальний рік Провести аналіз підсумків роботи шкільних МО Підвести підсумки огляду підручників, якими користувалися учні Провести директорські контрольні роботи в 4, 9, класах Підготувати попередню тарифікацію на 2020-2021 н. р. Підготувати графік відпусток Провести громадський огляд стану збереження навчальних кабінетів, шкільного майна, підручників Виховні заходи:
Видати накази:
• Про підсумки навчально-виховного процесу в 2019-2020 н.р. |
28.05. До 17.05. 12.05. 18.05. До 29.05. 3-ий тиждень 3-ий тиждень До 07. 05. До 06.05. 09.05. 20.05. 27.05 08.05 29.05 |
Адміністрація Горобець І.В. Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І. Любар О.І., адміністрація Керівники МО Свирид М.М. Горобець І.В., класоводи Адміністрація Профком Адміністрація профком Адміністрація, Зав. кабінетами, кл. керівники, адміністрація Грабчак А.С. Свирид О.Г. Грабчак А.С. Горобець І.В. Горобець І.В. Любар О.І. Горобець І.В. Горобець І.В. Любар О.І. |
Червень
№ |
Зміст роботи |
Дата |
Хто відповідальний |
відмітка про виконання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 2 3 4 5 6 7 8 |
Провести педраду Провести нараду при директорові Провести підсумкове оцінювання учнів 5-8 класів Провести ДПА Перевірити стан ведення класних журналів Провести випускне свято Видати накази:
|
25.06 12.06 Протягом місяця 26.06 |
Адміністрація Адміністрація Вчителі Адміністрація Горобець І.В., Любар О.І. Коваль Л.П. Горобець І.В. Горобець І.В. Любар О.І. Любар О.І. |