Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 12 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Date: 26 січня 2020 о 17:09, Refreshed 7 квітня о 15:04

ЗВІТ

директора  ліцею Івана ГОРОБЦЯ   про  здобутки  у  2023-2024 н. р.,  особистий внесок  у  реалізацію  реформи  школи,  про  упущення  і  недоліки
              в  діяльності  колективу  та  завдання  на  2024-2025 н. р.

Шановні колеги, батьки!

Закінчився складний 2023-2024 навчальний рік, рік, який знову проходив в умовах повномасштабної війни проти країни агресора. Сьогодні на звітних зборах, які вже стали традиційними, ми підведемо підсумки у роботі колективу закладу освіти, учнів та й безпосередньо директора на посаді протягом 2023/2024 н. р.

Згідно з наказом МОН України №55 від 18.01.2005 року "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів та №178 від 23.03.2005 " Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, відповідно до п. 95 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою КМУ від 27.08.2010 №778, директор зобов'язаний щорічно звітувати про виконану роботу протягом навчального року.

    Сьогодні ми зібралися , щоб запропонувати Вашій увазі підсумки роботи школи за 2022-2023  навчальний рік.

   Як директор Великорусавського ліцею у своїй діяльності протягом звітного періоду керувався Конституцією України, законами України «Про освіту»,  «Про загальну середню освіту», Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовою інструкцією директора школи, Стратегією діяльності та розвитку закладу освіти на період 2022-2026 р.р., Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Колективного договору між профкомом та адміністрацією на 2023-2025р.р., концептуальними засадами реформування середньої школи (Нова  українська школа) та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу.

   Будівля нашого  ліцею  збудована та прийнята в експлуатацію з вересня 1975 року  і розташована на земельній ділянці площею 2,5 га.

    Протягом 2023-2024  н.р. працювало  22  педагогічних працівники  (з  них    4  строковиків),  бібліотекар, 11 постійних працівників, 3 сезонних з числа обслуговуючого персоналу.

    Навчання завершило  102  учні в 11 класах, в т.ч. 1 ВПО,  середня наповнюваність класів становить 9 учнів.

Робота педагогічного колективу в 2023-2024 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:

1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.

3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

   У 2023-2024 н. р.  штатними працівниками ліцей був забезпечений 100-відсотково. Атестація педагогічних працівників 2023-2024  н. р. Настечина О. П., вчителька початкових класів, Горобець В. М., вихователька ГПД,  проводилася згідно з новим Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх закладів України та планом заходів з проведення атестації педагогів ліцею: Настеченій О. П., вчительці початкових класів, встановлено вищу кваліфікаційну категорію, Горобець В.М., виховательці ГПД, встановлено другу кваліфікаційну категорію.  

         Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з ПК.

   На початок 2024-2025 н. р. вакансій  немає.

   Педагогічний колектив продовжив  роботу  над   п’ятирічною  проблемою "Соціалізація особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу". У  2023-2024  н. р.  вчителі  ліцею  працювали  над  проблемою  «Формування ключових компетентностей як складова становлення успішної особистості школярів» .  

     Отже, пріоритетний напрям розвитку особистості , здатної до самоактуалізації,  творчого сприймання світу та соціально значущої діяльності лежить у площині розв'язання проблем формування та розвитку життєвої компетентності особистості виховання та вчителя. Усе це потребує перегляд підходів   до визначення мети, завдань, змісту, методичного забезпечення формування  життєвої компетентності особистості. Основою всіх перетворень має стати ретельне знання потенціальних можливостей дітей, прогнозування потреб і моделей розвитку життєвої компетентності: з вищою освітою – 19, середньою спеціальною – 2, бакалавр – 1 і навчається в педуніверситеті (магістр),  середній вік педпрацівників становить 47  роки. Вищу категорію мають 9 вчителів,  6 – першу,  1 – другу, 6 – спеціалісти. Серед  вчителів  ліцею один старший вчитель, один  працівник  нагороджений  грамотою  МОН  України,  16 – грамотами  департаменту  освіти  і  науки  Вінницької  ОДА.  

У закладі освіти визначено порядок проведення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти та освітньої діяльності закладу освіти. Проведення внутрішнього моніторингу здійснюється відповідно типового Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно плану роботи закладу освіти. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критерії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується елементи формувального оцінювання в 5-9 класах, враховується індивідуальний поступ учня, здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Керівництво школи та педагоги регулярно з’ясовують актуальну інформацію про результати навчання кожного учня й відстежують їхній навчальний прогрес. Ця система добре розроблена з огляду на умови закладу освіти та потреби учнів: вона дозволяє подавати об’єктивну інформацію про результати та прогрес усіх груп учнів.

Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Для подальшого прогресу в навчанні учням пропонують види роботи, які відповідають очікуваному розвитку учнів у майбутньому. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання.

Видано такі накази з управлінської діяльності:

  • «Про стан ведення класних журналів 1-11 класів»,
  • «Про результати моніторингу рівня навчальних досягнень учнів 5-11 класів у І семестрі 2023-2024 н.р.»,
  • «Про створення робочої групи та проведення самооцінювання освітнього середовища»,
  • «Про підсумки вивчення системи роботи вчителя початкових класів Настечиної О.П.»,
  • «Про систему роботи вихователя ГПД Горобець В.М.»,
  • «Про організоване завершення 2023-2024 н.р.»,
  • «Про підсумки проведення самооцінювання освітнього середовища у ліцеї».

Було проведено управлінням державної служби якості освіти у Вінницькій області «Моніторинг якості освітньої діяльності щодо створення інформаційно-цифрового простору закладів освіти та формування інформаційно-комунікаційної компетентності учасників освітнього процесу», дано рекомендації для покращення розвитку інформаційно-цифрового середовища.

ПРІОРІТЕТНІ НАПРЯМКИ І ЗАВДАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

1. Створити умови для розвитку творчої самореалізації особистості учня.

2. Забезпечити якість освітньої  діяльності кожного учасника НВП.

3. Забезпечити активне втілення у НВП новітніх педагогічних технологій навчання.

4. Забезпечити умови для повноцінного фізичного, духовного здоров'я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

5. Удосконалювати систему національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадського виховання.

6. Продовжити роботу із соціального захисту дітей - сиріт, дітей, які потребують корекції розумового та фізичного розвитку.

   Якість НВП , його результати значною мірою залежить від учителя, його толерантної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.

           З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у ліцеї проводилася методична робота, яка спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня.

Протягом року відбувалися засідання педагогічної ради:

«Формування здоров’язбережувального простору» (Любар О.І.),

«Про удосконалення управління виховним процесом: програмно - цільовий підхід» (Коваль Л.П.),

«Група продовженого дня в Новій українській школі» (Горобець В.М.),

«Про підсумки стану роботи педколективу з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час освітнього процесу в ліцеї  в 2023  році» (Горобець І.В.),

«Нова українська школа:успіхи та виклики» (Настечина О.П.),

«Системний підхід до роботи з батьками — запорука успішної організації освітньої діяльності» (Коваль Л.П.),

«Творчі звіти Настечиної О.П., вчительки початкових класів, Горобець В.М. виховательки ГПД»,

«Про підсумки вивчення роботи психолога з попередження булінгу» (Любар О.І.).

Згідно плану проводяться ліцейні методичні об'єднання вчителів початкових класів (керівник  Швець Л.А.), класних керівників (керівник Коваль Л.П.).

На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:

  • вивчення передового педагогічного досвіду вчителів громади, області.
  • робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах,
  • реалізація питань академічної доброчесності при викладанні дисциплін;
  • реалізація виховної мети уроку;
  • формування ключових та предметних компетентностей в учнів;
  • використання ІКТ на уроках;
  • методика організації та проведення сучасного уроку;
  • опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2023-2024 навчальному році;
  • вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
  • виконання Державних стандартів освіти.

          Складено перспективний план курсової підготовки та атестації вчителів на 5 років.

У 2023 - 2024 н. р. вчителі  проходили  курси  згідно  нового  Порядку  підвищення  кваліфікації  педагогічних  і  науково-педагогічних  працівників,  затвердженого  постановою  КМУ  від  21  серпня  2020  року.

                    У 2023 році учні ліцею стали призерами ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад: англійська мова Крива Анжела., 11 клас, 2 місце, інформатика 2 місце; біологія Мазур Вікторія, 11 клас, 2 місце; технології Свентух Дмитро, 11 клас, 2 місце.

                    Відрадно, що учениці 11 класу Крива Анжела і Мазур Вікторія отримали грошові премії від відділу освіти Томашпільської селищної ради.   

СТВОРЕННЯ ВИХОВНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у закладах освіти виховний процес є невід'ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини громадянина тощо.

Повномасштабна війна з Росією змінили наше звичне життя. Тому, зараз завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Виховання – це наскрізний процес, який формує цінності, здатність справлятися з невизначеністю та складністю, уміння вчитися, підтримувати фізичне та емоційне благополуччя, співпереживати і дипломатично вирішувати конфлікти.

Враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією та вторгненням на територію нашої країни, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин, що діє на основі національних та європейських цінностей:

  • повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);
  • участь у громадсько-політичному житті країни;
  • повага до прав людини;
  • верховенство права;
  • толерантне ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
  • рівність усіх перед законом;
  • готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є: єдність навчання, виховання та розвитку. Виховання органічно поєднане з процесом навчання дітей, опанування основами наук, багатством національної і світової культури. У Новій українській школі виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і ґрунтується в нашому закладі освіти на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина та спрямовується на формування:

  • відповідальних та чесних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
  • поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина;
  • нетерпимості до приниження честі та гідності людини, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якою ознакою;
  • патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України, поваги та дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, нематеріальної культурної спадщини Українського народу, усвідомленого обов’язку захищати у разі потреби суверенітет і територіальну цілісність України;
  • усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення, проявів корупції та порушень академічної доброчесності;
  • громадянської культури та культури демократії;
  • культури та навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля;
  • прагнення до утвердження довіри, взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
  • почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім’ї, відповідальності за свої дії;
  • культури свободи та самодисципліни, відповідальності за своє життя, сміливості та реалізації творчого потенціалу як невід’ємних складників становлення особистості.

Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу. Успіх виховного процесу залежить від відносин між вчителем і учнем, які повинні будуватися на основі співдружності, співробітництва і ділового партнерства.

Виховна робота проводилася згідно планів виховної роботи, спланована на виконання ЗУ "Про освіту", "Про загальну середню освіту", державних, обласних та районних програм, Національної програми патріотичного виховання, Комплексної програми профілактики правопорушень згідно Основних орієнтирів виховання учнів 1 - 11 класів загальноосвітніх закладів України.

Адміністрація ліцею надає уваги організації виховної роботи класоводів, вихователя ГПД, класних керівників, робота яких протягом року розглядалася на методоб'єднаннях, нарадах при директорові.

Проведено такі виховні заходи:

- День знань (Коваль Л.П.),

- виховний захід «Уклін тобі, учителю» (Коваль Л.П.),

- флешмоб «День української хустки» (Гаврилюк Я.М.),

- флешмоб «Я іду по світу у вишиванці» (Гаврилюк Я.М.),

- свято квітів, присвячене річниці незалежності України (Гаврилюк Я.М.),

- виховний захід, присвячений Дню писемності (Мацьків О.Г.),

- новорічний калейдоскоп (Коваль Л.П., Гаврилюк Я.М., вчителі почат. класів),

- виховний захід, присвячений Дню Соборності України (Гаврилюк Я.М.),

- виховний захід, присвячений Дню Святого Валентина (Крива Анжела),

- виховний захід, присвячений 8 Березня «Хто зверху?» (Накорик І.А.),

- тематична лінійка до дня Чорнобильської трагедії (Гаврилюк Я.М.),

- виховний захід «Моя мова калинова» (Горобець В.М.),

- виховний захід «Все починається з добра» (Настечина О.П.),

- день безпечного інтернету,

- свято останнього дзвоника (Коваль Л.П., Гаврилюк Я.М.),

- випуск 11 класу (Коваль Л.П., Гаврилюк Я.М., Свирид О.Г.),

- конкурс «Зіркова мрія» (Коваль Л.П.).

          Педагог – організатор  Гаврилюк Я.М. організував участь  учнів у  конкурсі  малюнка на асфальті  «Країна  добрих  сердець».  

           Дирекцією ліцею, класоводами, класними керівниками здійснювався щоденний контроль за відвідуванням учнів.

Ведеться постійна робота щодо попередження правопорушень та злочинності. І  як  результат – учні  нашого ліцею  не  перебувають  на  обліку.

У школі проводиться активна робота з профілактики шкідливих звичок, попередження тютюнокуріння та вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин.

Розвинутий у ліцеї волонтерський рух. Учні брали активну участь  у акціях "Милосердя",  "Допоможи ветерану", за що отримали подяки від відповідних районних служб.

Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті заходи щодо попередження правопорушень  з їх боку.

З метою прищеплення поваги до Конституції  України, прав і свобод серед учнів, формування свідомої громадської відповідальності, дисциплінованості у школі проводиться відповідна робота з попередження злочинності серед неповнолітніх.

Організовано зустрічі з прокурором  району  Дацюком  С.М.,  дільничним інспектором  Кузем  Ю.М., працівником служби у справах дітей Ярош О. І., представником кримінальної міліції у справах дітей  Мазур О. О.,  інспекторами  з  ювенальної  превенції  Томашпільського  ВП  ГУНП  України Вознюком  О.В., Малим І.В., Очеретною  В.І. з метою профілактики та запобіганню правопорушень серед неповнолітніх і молоді та протидії втягненню їх у злочинну або іншу антигромадську діяльність.

Реалізація завдань з профілактики злочинності та превентивного виховання розглядається на нарадах при директорові, батьківських зборах, лекторіях. З цією метою в школі створено раду профілактики.

Вивчення правознавства сприяє отриманню знань щодо відповідальності перед законом за протиправні дії. Змістовно  і  цікаво  проведено тиждень правових знань  (Родін  П.Г.,  Любар  О.І.).

На ліцейних стендах оновлюється інформація з актуальних питань щодо правової освіти.

   Відрадно, що в ліцеї немає учнів, які знаходяться на обліку (внутріліцейному, у ВКМСД).

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

   У 2022-2023 н. р.  робота Великорусавського ліцею з питань соціального захисту незахищених категорій дітей становила і керувалася ЗУ " Про охорону дитинства ", " Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Постановою КМ України " Про організацію харчування окремих категорій у навчальноосвітніх заходах" тощо.

    На кінець навчального року у ліцеї навчалося  102  учні.

    З них:      

діти - напівсироти - 3 учень;
діти багатодітних сімей – 40  учнів;

діти,  що  мають  інвалідність – 5 учень;

дітей, що мають батьків інвалідів - 1 учнів;

дітей матерів - одиначок - 2 учнів;

дітей з малозабезпечених сімей - 17 учнів;

дітей ВПО – 1  учень;

дітей,  що  потерпіли  від  аварії  на  ЧАЕС – 2  учні;
дітей батьків учасників бойових дій – 8 учнів.

   Документація соціального обліку пільгового контингенту відповідає вимогам. Протягом року було оновлено Соціальний паспорт пільгового контингенту та оформлено акти обстеження житлових умов дітей.

         На кінець року безкоштовним харчуванням було охоплено 40 учнів:

       - початкова школа - 29 учнів;

       - основна і старша школа - 11 учнів  (пільгова категорія).

    На  харчування  учнів  використано  (166 дітоднів)  130960  грн.  бюджетних  коштів,  105060  грн. – оплата  батьків.

 

РЕАЛІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Охоплено навчанням усіх дітей 6-річного віку:

2021  рік – 8  учнів  1  класу,  8  учнів  10  класу.

          2022 рік – 5 учнів 1 класу, 7 учнів 10 класу.

          2023 рік – 9 учнів 1 класу, 10 - 10 класу.  

Усі учні у 2023  році  працевлаштовані.

    Запроваджено  з  1  вересня  2022  року  «Нову  українську  школу»  в  5  класі. Курсову  підготовку  НУШ  пройшли  директор  школи,  ЗДНВР,  всі вчителі, які викладають в 1-6 класах.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року. Цього року маємо других випускників Нової української школи, які отримали свідоцтва за чотири роки навчання в початковій школі. З 2022 року стартував новий етап впровадження НУШ у базовій школі. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ. Придбано дидактичні матеріали, парти, ноутбуки, принтери.

Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

           У  5-8, 10 класах  8 учнів (3 клас - Прокопович Марія, 4 клас - Гончарук Олександра, Ситник Анна, 6 клас - Немировська Каріна, Рибак Артем, 7 клас - Барбаров Давид, 10 клас - Накорик Олександр, Хитрук Іван) нагороджені  похвальними  листами, в 11 класі - 1 випускниця Крива Анжела  нагороджена  Золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні», 1 - Мазур Вікторія нагороджена Срібною медаллю «За досягнення у навчанні».

    Належний рівень зі спортивної роботи: чимало призових місць на змаганнях, учасники яких були  відзначені нагородами на святі Останнього дзвоника:

  • волейбол (дівчата) – ІІІ місце в Тульчинському районі,
  • шахи – ІІ місце в Томашпільській ОТГ,
  • волейбол (дівчата) – І місце в Томашпільській ОТГ,
  • футбол (дівчата) – І місце в Томашпільській ОТГ,
  • настільний теніс – І місце в Томашпільській ОТГ,
  • волейбол (дівчата) 5-9 класи – ІІІ місце в територіальному етапі «Пліч-о-пліч» Всеукраїнської шкільної ліги.

          Як бачимо, впровадження проекту " Програма розвитку "Школа життя" вже має гарні результати.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ

Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок місцевої установи у ліцеї формуються медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Згідно цим спискам видано наказ по ліцею.

    Основна група – 32 учні,  спеціальна - 13, підготовча - 57.

                

    Усі учні за рекомендаціями лікарів відвідали ЦРЛ зі своїми батьками. Діти пройшли обстеження і отримали рекомендації щодо лікування. Класоводи, класні керівники постійно тримають на контролі стан здоров’я і самопочуття цих дітей.

«Для  того,  щоб  насолоджуватися  скарбами,  людина  має  бути  здоровою,  сильною та  розумною»  (І.Павлов).

    Учителі фізичної культури звертають особливу увагу цій категорії дітей, дає навантаження згідно норм і рекомендації лікарів.

Медичне обслуговування працівників школи організовано щорічно. Проходження медогляду фіксується в  санітарних книжках установленого зразка, які зберігаються у ліцеї.

    У зв’язку із запобіганню поширенню ГРВ було організовано освітній процес у закладі з 24.01.2024р. по 02.02.2024р. за дистанційною формою навчання.

          Крім комп’ютерного класу із 22 ПК, вчителям надано МОН 7 ноутбуків і 2 хромбуки.

           З 02.05.2023 року надано дозвіл на використання укриття до 198 осіб.

           

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

          Силами батьків, спонсорів, учителів, техперсоналу докладено чимало зусиль щодо зміцнення МТБ у 2023-2024  н.р.

Виділено бюджетні кошти для потреб закладу в сумі 21064 грн.

Придбано комплект комп’ютерів (5+1) на суму 101316 грн., мультимедійну дошку на суму 40000 грн., 4 м’ячі на суму 3520 грн.

Залучено позабюджетні кошти: благодійна допомога АФ "АК Зелена долина" для ремонту приміщення школи та прилеглої території – 54481 грн. 04 коп.
благодійна  допомога  батьків  7 класу у  придбанні  жалюзі – 3000 грн.,

благодійна допомога батьків на проведення ремонтів у класах - 21718 грн.,

харчування учнів за батьківську плату – 105060  грн..

    Ведеться  поточний ремонт класів, коридорів, підсобних приміщень, спортзалу, майстерні, їдальні.

  У ліцеї дотримано повітряно-теплового режиму завдяки спільній роботі батьків, працівників котельні. До речі, атестовано робочі місця кочегарів (доплата -8%   ), кухаря (8%) обласною  комісією.

    Відремонтовано тепломережу, замінено труби і крани на кухні, у внутрішніх туалетах.

    За сприяння народної  депутатки Лариси Білозір придбано сидіння для початкових класів в укриття на суму 10000 грн.

Потребує благоустрою шкільне подвір'я, перекриття даху, заміни ще вікон (25  штук).

          

БЛАГОДІЙНІСТЬ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

          Неодноразовий збір продуктів для потреб ЗСУ.

          Перерахування одноденного заробітку на громадську організацію "НАДІЯ ТОМАШПІЛЛЯ" на суму 9760 грн.   

Передання для дітей Херсону продуктів, солодощів і малюнків в Бахмут.

Проведення шкільного ярмарку, на якому зібрано кошти в сумі 5025,13 і передано на ЗСУ.

Участь у плетінні маскувальних сіток для ЗСУ.

СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ

   Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму у побуті та під час НВП визначається у діяльності колективу як одна з пріоритетних і проводиться  відповідно до ЗУ "Про охорону праці", "Про дорожній рух",  Державних санітарних норм і правил  утримання ЗНЗ та організації НВП, які регламентують роботу школи з цих питань.

   Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

   На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно відбувається інструктажів з безпеки життєдіяльності перед екскурсіями , спортивними змаганнями, олімпіадами.

   Одним з основних напрямків в роботі школи є формування навичок безпечної поведінки учнів. З цією метою організовано чергування вчителів у школі, проведено цикл бесід " Я обираю здоровий спосіб життя" . В класних журналах відведені сторінки для бесід з безпеки життєдіяльності .

У грудні 2023 року у ліцей  на зустріч з учнями 10-11 класів завітали старший інспектор СКЗ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Віталіна Очеретна спільно з інспектором ювенальної превенції Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітаном поліції Іваном Малим та завідуючою Томашпільським ВЕМД лікарем МНС ВОЦЕМД МК ВОР Оленою Літвіновою.

Проведено змістовні  просвітницько-виховні та профорієнтаційні заходи щодо надання домедичної допомоги постраждалим в умовах воєнного стану за алгоритмом MARCH, безпеки дітей на дорогах та профілактики правопорушень в молодіжному середовищі та доведено умови та вимоги щодо вступу у заклади вищої освіти зі специфічними умовами навчання та служби в Національній поліції України.

   Протягом року  зафіксовано випадок  травмування Прадивляного Вадима, Свентуха Дмитра, учнів 11 класу, під час ДТП  (28.04.2024р., неділя о 21.45год.).   Практикується матеріальне стимулювання трудового колективу (оздоровчі 100% учителям і бібліотекарю), 10% - обслуговуючому персоналу,  винагорода педпрацівникам - 5%.

    У результатах завдячую тісній співпраці з селищним головою Немировським В.Ф., начальником відділу освіти Ярошем І.І.,  старостою  Ковалем  М.О.,  народною  депутаткою Ларисою Білозір , батьківським комітетом (Червак Т.Д.).

    Думаю, що школа наша може й надалі надавати якісну освіту, адже Свідоцтво про атестацію з    терміном дій до 12.07.2022 року видана за наслідками атестації у 2012 році; згідно Критеріїв   навчального закладу набрано 38 з 50  балів, що відповідає достатньому рівні.

          З 18.07.2022 року школа отримала статус Великоравського ліцею Томашпільської селищної ради.  

          Хочу  поінформувати  колектив,  що  від  2019  перевірками  шкіл  буде  займатися  новостворений  орган – інституційний  аудит. В нашій школі запланований аудит у 2023 році.

    ЗЗСО користується авторитетом у селі. За результатами шкільного опитування серед учнів та батьків рівень довіри та авторитету становить відповідно 8,9 та 8,7 з 10 балів.

   Мікроклімат у колективі задовільний. З цього приводу наведу вислів:

     «Ніколи  не  давайте  вашим  вухам  повірити  в  те,  чого  не  бачили  ваші  очі» (О.Хайям).

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

У результаті військової інтервенції російської федерації до України, постало гостре питання стану психологічного здоров'я здобувачів освіти та їхніх батьків, що впливає на освітній процес.

Одним із головних завдань закладу є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.

Саме тому важливим було питання підвищення компетентності педагогічних працівників у напрямі надання емоційної підтримки здобувачам освіти. Значна кількість педагогів нашого закладу пройшли навчання за програмою «Безпечний простір» у 2023-2024 роках у рамках проекту «SAFE SPASE – невідкладна психосоціальна підтримка для учнів та шкільних вчителів»

Водночас практичний психолог оволоділа сучасними технологіями психологічної допомоги і пройшла навчання за темами:

1. «Підтримка психологічного благополуччя особистості в умовах війни: міжнародний досвід та українські реалії».

2. «Технології психологічного супроводу супроводу конструювання поведінкових моделей особистості у несприятливих обставинах».

3.«Підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу».

4.«Про удосконалення роботи фахівців психологічної служби у системі освіти України».

5.«Розвиток практичного мислення».

6. «Емпатія в часи війни: як підтримати себе та інших».

7.«Єдина Україна: становлення національної ідентичності».

8. «Роль особистісних та загальнолюдських цінностей в системі формування стресостійкості у дітей та дорослих. Соціальна адаптація, стосунки з близькими».

9. «Підтримка психологічного здоров’я особистості в умовах війни».

10.«Зміцнення потенціалу практичних психологів закладу освіти».

11. «Що таке колективна травма та як її попередити. Феномен колективної травми в контексті сучасного українського досвіду».

12.«Адаптація роботи психологічних служб шкіл до викликів, зумовлених війною».

13.«Основні аспекти діагностичної та корекційної роботи ( групової та індивідуальної ) з учнями різних вікових категорій в умовах воєнного стану».

14.«Як у нинішніх умовах забезпечити психологічну підтримку кожної дитини».

15.«Психологічні аспекти реабілітації та супроводу особистості в інклюзивному середовищі».

16.”Професійний та особистий досвід у застосуванні антистресових методик щодо підвищення рівня адаптаційних можливостей дітей та дорослих під час війни».

17.«Стратегії роботи з учнями які сприяють розвитку хньої позитивної самооцінки».

Робота психологічної служби закладу освіти здійснювалась за такими напрямками: просвіта і профілактика, консультування, діагностична, корекційно-розвиткова робота та інші.

Профілактична робота спрямована на створення у закладі таких умов, які сприятимуть гармонійному психічному та особистісному розвитку здобувачів освіти.

Під час діагностичної роботи практичний психолог аналізує результати, за якими окреслює подальші шляхи супроводу здобувачів освіти. Пріоритетними напрямками діагностики були:

  • вивчення адаптації учнів 1-х, 5-х класів;
  • дослідження пізнавальної сфери школяра (увага, пам`ять, мислення),
  • дослідження мотиваційної сфери і спрямованості особистості учня,
  • дослідження міжособистісних стосунків та взаємин в колективі.

За результатами досліджень адаптації здобувачів до нових умов навчання були проведені групові заняття для покращення емоційного стану учнів.

У відповідності з особливостями розвитку дитини практичний психолог визначає напрями та засоби корекційно-розвиваючої роботи, періодичність і тривалість циклу занять.

Консультаційна робота з учнями та педагогами проводилася за наступними напрямками:

  • з питань емоційного стану дитини (тривожність, агресивність);
  • з питань конфліктів між однокласниками;
  • з питань адаптації учнів 1-х, 5-х класів до навчання;
  • з питань підготовки до профільного навчання учнів 7-го класу.
  • консультування всіх учасників освітнього процесу за тематикою звернень (за запитом).
  • Протягом року проводилась консультативна робота з учнями, батьками, педагогами. Кількість наданих консультацій : учням – 5 (Основні проблеми звернення: психологічні особливості міжособистісних стосунків, підвищення самооцінки та впевненості у собі, формування емоційно-вольової сфери, профілактика порушень навчальної дисципліни, запобігання психологічного тиску серед однолітків та витіснення агресивної поведінки, професійне самовизначення); батькам – 7 (психологічні особливості дитини на різних етапах розвитку особистості, проблема «батьки й діти», формування позитивних рис характеру, профілактика порушень навчальної дисципліни, дитячі страхи); вчителям – 22 (особливості взаємин у класному колективі, особливості поведінки та неуспішності учнів, організація роботи з колективом, з окремими учнями, робота з дітьми з «групи ризику», внутрішньо переміщеними особами, взаємини учнів «батьки- діти», супровід дітей з ООП в умовах інклюзивного навчання).

Змістовно і цікаво проведено зустріч з мобільною командою Гуманітарної організації INTERSOS з підтримки внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення.

Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Моніторинг здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі освіти залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.

Вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу закладу освіти.

Зичу всім перемоги, миру, занять без повітряних тривог…

ПРОТОКОЛ  № 3

загальних  зборів  трудового  колективу

                    Великорусавської  загальноосвітньої  школи  І-ІІІ  ступенів    

                          
                     від  19.06.2021  року 

Присутні:  працівників  школи – _32__  

Голова засідання  _________________ О. Г. Мацьків

Секретар               __________________  Т.Г.Хом’як

         ПОРЯДОК ДЕННИЙ :

  1. Звіт  директора  школи  Горобця  І.В.  про  здобутки  у  2020-2021 н. р.,  особистий
    внесок  у  реалізацію  реформи  школи,  про  упущення  і  недоліки
    в  діяльності  колективу  та  завдання  на  2020-2021 н. р.
  2. Оцінка  діяльності  директора  учасниками  загальних  зборів.

        СЛУХАЛИ:

   Звіт директора школи  Горобця  І.В.  про  здобутки  у  2020-2021 н. р.,  особистий
внесок  у  реалізацію  реформи  школи,  про  упущення  і  недоліки
в  діяльності  колективу  та  завдання  на  2021-2022 н. р. (звіт додається).

       ВИСТУПИЛИ:

  1. Мацьків О. Г.,  вчитель  укр. мови та літератури,  який  запропонував  визнати  роботу  директора  школи  Горобця  І.В.  за  2020-2021  н. р.  задовільною.
  2. Коваль  Л.П.,  ЗДВР,  Чумак  М.В.,  завгосп,  Любар О. І. ЗДНР, Галковська  О.І.,  вчителька  початкових  класів,  які  підтримали  пропозицію  Мацьківа О. Г..  визнати  роботу  директора  школи  Горобця  І.В.  за  2020-2021  н. р.  задовільною.

Оцінка  діяльності  директора  школи  Горобця  І.В.  учасниками  загальних  зборів.

У  відкритому  голосуванні  взяли  участь  _31__  особа.

Визначили  роботу  директора  школи  задовільною  __31__  особа.

Визначили  роботу  директора  школи  незадовільною  ___0___  осіб.

      УХВАЛИЛИ:

1.Звіт директора школи Горобця  І.В.  прийняти до відома.

2.Роботу директора школи Горобця  І.В.  вважати  задовільною.

Голова зборів                      _______________ О. Г. Мацьків

Секретар                              _______________ Т. Г. Хом'як

Comments:
Only authorized users can leave comments.